×
NAJNOWSZE SŁOWNICTWO POLSKIE
PORADNIA JĘZYKOWA UW
Zamknij

Nowi Użytkownicy

Dołącz do Obserwatorium!
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać hasła, komentarze i zdjęcia.
lub
Zarejestruj się tutaj

Obecni Użytkownicy

Zaloguj się na swoje konto
lub
Nie pamiętasz hasła?
Zobacz esej
HASŁO

zupka chińska

Drukuj
DEFINICJA

«rozpuszczalna zupa w proszku z makaronem i przyprawami, gotowa do spożycia po zalaniu wrzącą wodą, wymieszaniu i odczekaniu kilku minut (według wskazań producenta), aż makaron napęcznieje»

INFORMACJA GRAMATYCZNA

fraza rzecz. ż, lp CMs. zupce chińskiej, lm M. zupki chińskie

KOLOKACJE

Zalać zupkę chińską.

PRZYKŁADY UŻYCIA

Bardzo lubię makaron z zupek chińskich… Mam taką metodę, że dodaję bardzo mało wody i nie jem tego jak zupkę, tylko jak danie
(Źródło).Uwielbiam zupki chińskie. Czy kupisz pomidorową, rosół, czy barszcz czerwony, wszystkie smakują niemal identycznie, tylko mają nieco inny posmak i ostrość (Źródło).Jesteś głodny, a nie masz nic do roboty ani nic do jedzenia, przyrządź sobie makaron spaghetti z zupki chińskiej (www.spryciarze.pl).A nie jestem na nic uczulona, ale jak otwieram tę przyprawę, która jest w zupce chińskiej to natychmiast strasznie kicham oczy mi łzawią i drapie mnie w gardle (www.papilot.pl).Koncepcje produktu „zupka chińska” zostały wykorzystane przez innych producentów – m. in. Unilever Bestfoods, która wprowadziła pod marką Amino zupy o smakach bliższych tradycyjnej polskiej kuchni – pomidorową, barszcz czerwony, grzybową itd. (www.poradnikhandlowca.com.pl).

WIZUALIZACJE Zobacz w grafice Google
ODSYŁACZE
DATA Rejestracja hasła: 21.02.2013, 12.34, ostatnia aktualizacja hasła: 04.10.2015, 15.43
AUTOR Maciej Czeszewski
REDAKTOR Jan Burzyński
facebook