×
NAJNOWSZE SŁOWNICTWO POLSKIE
PORADNIA JĘZYKOWA UW
Zamknij

Nowi Użytkownicy

Dołącz do Obserwatorium!
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać hasła, komentarze i zdjęcia.
lub
Zarejestruj się tutaj

Obecni Użytkownicy

Zaloguj się na swoje konto
lub
Nie pamiętasz hasła?
HASŁO

ktoś, coś?

Drukuj
WARIANTY

ktoś coś?, ktoś? coś?

DEFINICJA

Czasami potocznie (niekiedy także ironicznie) mówimy (lub raczej piszemy, zwłaszcza w postach w internecie) ktoś, coś?, żeby zapytać osoby, które mają dostęp do naszego posta, czy któraś z nich ma jakiś pomysł, może jakoś pomóc, żeby rozwiązać nasz problem.

PRZYKŁADY UŻYCIA

„Szukam tego produktu, ktoś coś?” [tytuł] (Źródło).

Mimo horrendalnych cen, tego typu działania nie są nowością. Z odsprzedażą produktów po o wiele wyższych cenach w stosunku do ceny wyjściowej, spotkać możemy się również na naszym rodzimym rynku. Idealnym przykładem może być chociażby ostatni przypadek duetu The Odder Side.iron. Jak załatwić unieważnienie Pierwszej Komunii Świętej, żeby przystąpić ponownie? Bo teraz goście przynoszą wypasione prezenty, a nie jakiś wodoszczelny zegarek z NRD, na białym pasku. Ktoś, coś? (Źródło).Nocleg psiolubny i dobre jedzonko w Białowieży? Ktoś, coś? (Źródło).Tusze, tonery bębny, ktoś coś? [tytuł]
Siema, korzystał ktoś z usług tej strony http://tonerpoint.pl? Chciałbym dokupić dosyć sporą ilość tonerów do drukarek jako, że moja działalnośc polega głównie na przechowywaniu dokumentacji (biuro księgowe). korzystał ktoś z ich usług?
().

Przywiozę dużo zdjęć młodszej latorośli tyłem z wakacji. I to nie bynajmniej dlatego, że nie pokazuję tutaj jej twarzy, a dlatego, że chyba po Tatusiu nie lubi pozować. Pomysły w stylu, że mama ma biedronkę na głowie już też nie przechodzą. Ktoś? Coś? Jakieś fajne rozwiązania? Wchodzę we wszystkie. Byle tylko pamiątka jakaś była - napisała pod zdjęciem. (Źródło).

WIZUALIZACJE Zobacz w grafice Google
DATA Rejestracja hasła: 03.08.2020, 22.47, ostatnia aktualizacja hasła: 04.08.2020, 00.03
AUTOR Jarosław Łachnik
REDAKTOR Jarosław Łachnik
facebook