NAJNOWSZE SŁOWNICTWO POLSKIE
Zamknij

Nowi Użytkownicy

Dołącz do Obserwatorium!
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać hasła, komentarze i zdjęcia.
lub
Zarejestruj się tutaj

Obecni Użytkownicy

Zaloguj się na swoje konto
lub
Nie pamiętasz hasła?
HASŁO

trzaskobus

Drukuj
WARIANTY

TrzaskoBus, Trzaskobus, TRZASKOBUS

DEFINICJA

Niektórzy ludzie w pewnych typach przekazu, zwłaszcza w publicystyce, mianem trzaskobusu określali autobus, którym w wyborach prezydenckich 2020 r. przemieszczał się po Polsce Rafał Trzaskowski, kandydat na prezydenta z ramienia Koalicji Obywatelskiej, wraz z częścią swojego sztabu wyborczego. Niekiedy trzaskobusami określano także autobusy, z których w czasie kampanii korzystali inni politycy w celu promowania tego kandydata.

INFORMACJA GRAMATYCZNA

D. lp. trzaskobusu (w momencie redagowania hasła znaleziono tylko takie formy D. lp. tego rzeczownika – 3.10.2020 r.)

PRZYKŁADY UŻYCIA

#TrzaskoBus z moją drużyną już w drodze do Sanoka. [...] szukajcie nas w okolicy Rynku. Mamy materiały, informacje i dużo pozytywnej energii! [Elżbieta Łukacijewska, posłanka popierająca Rafała Trzaskowskiego] (https://www.facebook.com [post Elżbiety Łukacijewskiej]).Stoi nielegalnie na zakręcie zasłania wyjazd nie widać czy coś z prawej strony jedzie halo halo milicja sierakowice proszę o interwencję trzaskobus zakłóca przejazd na ulicy piwnej (https://expresskaszubski.pl/pl/658_na_sygnale/32425_poscig-jak-z-filmu-kierowca-omijal-blokady-i-uszkodzil-radiowoz.html).Ten radosny tłum dociera do pomnika Powstańców Warszawy przy którym czeka już „Pulchna, małomiasteczkowa, nie młoda ale nie starsza kobieta”, czyli Kidawa wraz z przywiezioną TRZASKOBUSEM – Powstańczynią Warszawską – opłacaną z prowizji agencji, wykonującej spoty dla Rafaua.
().

Dzisiaj – mówił marszałek Olgierd Geblewicz – Zachodniopomorski Trzaskobus dotarł na Ziemię Gryficką. To ostatnia prosta, zostało 5 dni kampanii, ale do północy w piątek będziemy ją prowadzili bardzo intensywnie na rzecz naszego kandydata Rafała Trzaskowskiego, bo głęboko wierzymy, że będzie on silnym kandydatem który odbuduje polską wspólnotę. (https://www.echotygodnik.info/wiadomosci/3277,gryfice-konferencja-poparcia-dla-rafala-trzaskowskiego).Dzielna ekipa TrzaskoBusu, która wczoraj (czwartek rano) zawitała do Sanoka, przy bramie wiodącej do zamku natknęła się na kolonię letnią z Łoniowa k. Stalowej Woli wraz z przewodnikiem i opiekunami. Miejscem, gdzie spędzają wakacje, są Nowosielce k. Sanoka. (https://www.korsosanockie.pl/wiadomosci/11666,rodzice-sluchajcie-dzieci).

WIZUALIZACJE Zobacz w grafice Google
ODSYŁACZE
DATA Rejestracja hasła: 04.10.2020, 02.13, ostatnia aktualizacja hasła: 08.10.2020, 00.57
AUTOR Jarosław Łachnik
REDAKTOR Jarosław Łachnik
facebook