×
NAJNOWSZE SŁOWNICTWO POLSKIE
PORADNIA JĘZYKOWA UW
Zamknij

Nowi Użytkownicy

Dołącz do Obserwatorium!
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać hasła, komentarze i zdjęcia.
lub
Zarejestruj się tutaj

Obecni Użytkownicy

Zaloguj się na swoje konto
lub
Nie pamiętasz hasła?
HASŁO

trzaskobus

Drukuj
WARIANTY

TrzaskoBus, Trzaskobus, TRZASKOBUS

DEFINICJA

Niektórzy ludzie w pewnych typach przekazu, zwłaszcza w publicystyce, mianem trzaskobusu określali autobus, którym w wyborach prezydenckich 2020 r. przemieszczał się po Polsce Rafał Trzaskowski, kandydat na prezydenta z ramienia Koalicji Obywatelskiej, wraz z częścią swojego sztabu wyborczego. Niekiedy trzaskobusami określano także autobusy, z których w czasie kampanii korzystali inni politycy w celu promowania tego kandydata.

INFORMACJA GRAMATYCZNA

D. lp. trzaskobusu [w momencie publikacji hasła redaktorzy znaleźli tylko takie poświadczenia D. lp. tego rzeczownika, 3.10.2020 r.]

PRZYKŁADY UŻYCIA

#TrzaskoBus z moją drużyną już w drodze do Sanoka. [...] szukajcie nas w okolicy Rynku. Mamy materiały, informacje i dużo pozytywnej energii! [Elżbieta Łukacijewska, posłanka popierająca Rafała Trzaskowskiego] (Źródło).Stoi nielegalnie na zakręcie zasłania wyjazd nie widać czy coś z prawej strony jedzie halo halo milicja sierakowice proszę o interwencję trzaskobus zakłóca przejazd na ulicy piwnej (Źródło).Ten radosny tłum dociera do pomnika Powstańców Warszawy przy którym czeka już „Pulchna, małomiasteczkowa, nie młoda ale nie starsza kobieta”, czyli Kidawa wraz z przywiezioną TRZASKOBUSEM – Powstańczynią Warszawską – opłacaną z prowizji agencji, wykonującej spoty dla Rafaua.
().

Dzisiaj – mówił marszałek Olgierd Geblewicz – Zachodniopomorski Trzaskobus dotarł na Ziemię Gryficką. To ostatnia prosta, zostało 5 dni kampanii, ale do północy w piątek będziemy ją prowadzili bardzo intensywnie na rzecz naszego kandydata Rafała Trzaskowskiego, bo głęboko wierzymy, że będzie on silnym kandydatem który odbuduje polską wspólnotę. (Źródło).Dzielna ekipa TrzaskoBusu, która wczoraj (czwartek rano) zawitała do Sanoka, przy bramie wiodącej do zamku natknęła się na kolonię letnią z Łoniowa k. Stalowej Woli wraz z przewodnikiem i opiekunami. Miejscem, gdzie spędzają wakacje, są Nowosielce k. Sanoka. (Źródło).

WIZUALIZACJE Zobacz w grafice Google
ODSYŁACZE
DATA Rejestracja hasła: 04.10.2020, 02.13, ostatnia aktualizacja hasła: 08.11.2020, 12.01
AUTOR Jarosław Łachnik
REDAKTOR Jarosław Łachnik
facebook