NAJNOWSZE SŁOWNICTWO POLSKIE
Zamknij

Nowi Użytkownicy

Dołącz do Obserwatorium!
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać hasła, komentarze i zdjęcia.
lub
Zarejestruj się tutaj

Obecni Użytkownicy

Zaloguj się na swoje konto
lub
Nie pamiętasz hasła?
HASŁO

truskawkowy zaciąg

Drukuj
DEFINICJA

 Jako truskawkowy zaciąg określa się pogardliwie w środowisku piłkarskim  piłkarzy, którzy zostali kupieni za duże kwoty, a ostatecznie okazali się za słabi na grę w danym klubie.

PRZYKŁADY UŻYCIA

Pytanie tylko, czy piłkarze, którzy zostaną sprowadzeni do Legii, będą prezentować odpowiednią jakość, czy jednak skończy się truskawkowym zaciągiem vol.2? (https://igol.pl/rewolucja-kadrowa-w-legii-klub-ryzykuje-by-sie-rozwijac/).Skorża już wtedy patrzył mniej przychylnym okiem na truskawkowy zaciąg, gdyż w pierwszej jedenastce wybiegł tylko Vrdoljak i Manu, ale i tak reszta zawodników nie potrafiła podjąć rękawicy (http://weszlo.com/2016/09/23/wisla-legia-czyli-spotkanie-na-dnie-jak-to-w-ogole-brzmi/).Gdy przychodziłeś do Legii, miałeś trochę pod górę, bo trafiłeś na „truskawkowy zaciąg”. Wydawało się, że nie będziesz miał szans się przebić, a ty w tym samym sezonie zacząłeś ratować Legię z opresji. (http://futbolfejs.pl/reprezentacja/kucharczyk-jak-sie-skonczy-liga-biba-na-starym-miescie/).

DODATKOWE INFORMACJE

Autor bloga iGol.pl Z miłości do futbolu, Paweł  Łasicki podaje, że wyrażenie powstało w związku z kampanią reklamową, w której Bogusław Linda zapraszał na nowo wybudowany stadion Legii, jedząc truskawki. 

WIZUALIZACJE Zobacz w grafice Google
DATA Rejestracja hasła: 15.06.2020, 03.43, ostatnia aktualizacja hasła: 31.07.2020, 11.38
AUTOR R77
REDAKTOR Katarzyna Kłosińska
facebook