×
NAJNOWSZE SŁOWNICTWO POLSKIE
PORADNIA JĘZYKOWA UW
Zamknij

Nowi Użytkownicy

Dołącz do Obserwatorium!
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać hasła, komentarze i zdjęcia.
lub
Zarejestruj się tutaj

Obecni Użytkownicy

Zaloguj się na swoje konto
lub
Nie pamiętasz hasła?
HASŁO

product placement

Drukuj
WYMOWA

prodakt plejsment

DEFINICJA

«forma reklamy polegająca na umieszczeniu produktu jakiejś marki w filmie, serialu, programie telewizyjnym, audycji radiowej, grze komputerowej itd., bez zaznaczenia, że jest to reklama; lokowanie produktu, plasowanie produktu»

INFORMACJA GRAMATYCZNA

fraza rzecz., m rzeczowy lub n, 1. człon ndm, 2 człon ndm lub odm, lp D. product placementu, Ms. product placemencie, blm

PRZYKŁADY UŻYCIA

Product placement stał się zmorą telewizji (gazetaprawna.pl).Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wprowadza na jesieni nowe oznaczenia wiekowe i pewną rewolucję na polskim rynku, czyli oznaczenie informujące o product placemencie (www.spidersweb.pl).Seria przygód agenta 007 jest niezwykle atrakcyjną okazją dla lukratywnego product placementu (M. Adamczak, „Globalne Hollywood. Filmowa Europa i polskie kino po 1989 roku”, Gdańsk 2010).Product placement istnieje na całym świecie, więc sam w sobie nie jest złem koniecznym, lecz musi być stosowany umiejętnie i inteligentnie (www.onet.pl).Mimo że Kuba Wojewódzki i Barbara Kurdej-Szatan razem występują w reklamach sieci Play, a wczoraj rozmawiali w talk-show Wojewódzkiego, obyło się bez nachalnych reklam i product placementu (wyborcza.pl).

DODATKOWE INFORMACJE

<ang.>

WIZUALIZACJE Zobacz w grafice Google
ODSYŁACZE
DATA Rejestracja hasła: 13.05.2014, 18.57, ostatnia aktualizacja hasła: 25.12.2014, 06.24
AUTOR Jan Burzyński
REDAKTOR Maciej Czeszewski
facebook