×
NAJNOWSZE SŁOWNICTWO POLSKIE
PORADNIA JĘZYKOWA UW
Zamknij

Nowi Użytkownicy

Dołącz do Obserwatorium!
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać hasła, komentarze i zdjęcia.
lub
Zarejestruj się tutaj

Obecni Użytkownicy

Zaloguj się na swoje konto
lub
Nie pamiętasz hasła?
HASŁO

projektariusz

Drukuj
DEFINICJA

Niektórzy ludzie, szczególnie ze środowisk lewicowych, projektariuszem nazywają ironicznie osobę pracującą w sytemie projektowym, na prekaryjnych warunkach zatrudnienia.

PRZYKŁADY UŻYCIA

Entuzjazm i wolność to nie są fałszywe obietnice, ale obietnice, które spełniają się w specyficzny sposób. Projektariusz wiruje w domofabryce, dom staje się miejscem pracy, a praca sposobem na spędzanie czasu wolnego. (Źródło).Każdy projektariusz musi nie tylko zapewnić sobie dostęp do projektów, musi też nawiązywać kooperacyjne więzi ze swoimi konkurentami. (Każdy projektariusz musi nie tylko zapewnić sobie dostęp do projektów, musi też nawiązywać kooperacyjne więzi ze swoimi konkurentami.).Aktywni projektariusze cały czas toczą walkę ze zmęczeniem, które przybiera formę zbliżoną do struktury pracy projektowej, nadchodzi niespodziewanie o każdej porze, aby porazić nasze ciało dawką bezsilności i zwątpienia o różnej sile rażenia. (Źródło).

DODATKOWE INFORMACJE

Nawiązujące swoją formą do proletariusza słowo rozpowszechniło się dzięki wydanej w 2016 r. książce ABC projektariatu: o nędzy projektowego życia autorstwa Kuby Szredera.

WIZUALIZACJE Zobacz w grafice Google
DATA Rejestracja hasła: 02.10.2020, 10.15, ostatnia aktualizacja hasła: 14.12.2020, 17.34
AUTOR Kaja Kiełpińska
REDAKTOR Kaja Kiełpińska
facebook