×
NAJNOWSZE SŁOWNICTWO POLSKIE
PORADNIA JĘZYKOWA UW
Zamknij

Nowi Użytkownicy

Dołącz do Obserwatorium!
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać hasła, komentarze i zdjęcia.
lub
Zarejestruj się tutaj

Obecni Użytkownicy

Zaloguj się na swoje konto
lub
Nie pamiętasz hasła?
HASŁO

plus

Drukuj
DEFINICJA

1. «słowo używane po liczbie lub liczebniku dla wskazania, że produkt lub usługa są przeznaczone dla osób powyżej wieku wskazanego przez liczbę przed znakiem plus»

2. «słowo używane po liczbie lub liczebniku dla wskazania, że dana wartość jest nie mniejsza od wymienionej»

PRZYKŁADY UŻYCIA

w zn. 1.: Czy krem na dzień Wrinkle Smoother 35+ jest stworzony dla mnie? Tak, jeżeli masz 35 lat lub więcej i szukasz kremu przeciwzmarszczkowego na dzień, który aktywnie zwalcza zmarszczki (ezakupy.tesco.pl).Toruński Związek Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej w ramach działalności statutowej pożytku publicznego serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców Torunia na kurs samoobrony 65+  (fitnessklubtkkf.pl).Zaznaczam, że 18+ dodałem, ponieważ jest golizna, ale to według mnie przepiękne akty, które są sztuką (gwint24.pl).w zn. 2.: W blisko 30 proc. reklam z udziałem osób 50+ występują one w roli babć i dziadków, w co piątej głównym kontekstem ich roli jest choroba (mechglobal.pl).Do nowego klubu wejdą wyłącznie ludzie w wieku 30+. – To miejsce dedykowane wszystkim tym, którzy szczenięce lata mają już dawno za sobą, a po idealnej imprezie spodziewają się czegoś więcej niż bólu głowy następnego ranka (lublin.eska.pl).

DODATKOWE INFORMACJE

<z ang. plus 'co najmniej', np. However, he's 30 plus years younger than I am 'W każdym razie, on jest co najmniej trzydzieści lat ode mnie młodszy'>

WIZUALIZACJE Zobacz w grafice Google
DATA Rejestracja hasła: 27.11.2017, 17.59, ostatnia aktualizacja hasła: 05.02.2018, 02.17
AUTOR Agnieszka Kostrowiecka
REDAKTOR Maciej Czeszewski
facebook