NAJNOWSZE SŁOWNICTWO POLSKIE
Zamknij

Nowi Użytkownicy

Dołącz do Obserwatorium!
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać hasła, komentarze i zdjęcia.
lub
Zarejestruj się tutaj

Obecni Użytkownicy

Zaloguj się na swoje konto
lub
Nie pamiętasz hasła?
HASŁO

płaskoziemiec

Drukuj
DEFINICJA

Mianem płaskoziemca określa się zwolennika tzw. teorii Płaskiej Ziemii, osobę zaprzeczającą temu, że Ziemia jest okrągła, wierzącą, że informacje o jej kulistości stanowią wynik spisku, który ma utrzymać w nieświadomości większość ludzi. Niekiedy płaskoziemcem nazywa się osobę o niedorzecznych poglądach (także innego rodzaju), sprzecznych ze zdrowym rozsądkiem – zwolennika teorii spiskowych.

Informacje o teorii Płaskiej Ziemi – zobacz tutaj.

KOLOKACJE

płaskoziemcy w natarciu, płaskoziemcy rozpowszechniają coś, płaskoziemcy stają się coraz liczniejszą grupą, płaskoziemcy przeczą faktom

argumenty, eksperyment, wizja świata, teoria płaskoziemców, forum płaskoziemców,

PRZYKŁADY UŻYCIA

Albo algorytmy pokazywania treści na Facebooku czy wyszukiwania w Google chcą mi coś przekazać albo ruch płaskoziemców przybiera na sile. (http://natemat.pl/214157,mamy-xxi-wiek-a-sporo-ludzi-nadal-wierzy-ze-ziemia-jest-plaska-plaskoziemcy-to-nowi-antyszczepionkowcy).Witajcie płaskoziemcy, mam dla was pytanie na które nikt niestety nie potrafi odpowiedzieć. (https://obserwatorczasowkonca.wordpress.com/2016/06/01/plaska-ziemia-czy-da-sie-temu-zaprzeczyc/).W tym celu zaopatrują się w odpowiednie przyrządy, a kiedy te wykazują istnienie ruchu obrotowego, cokolwiek tym faktem zawiedzeni płaskoziemcy jednogłośnie uznają, że NASA albo inne rządowe agendy sprzedają w sklepach urządzenia skalibrowane tak, żeby dawały mylne wyniki. (https://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103086,25449273,stawiszynski-jak-ukrocic-ekspansje-plaskoziemcow.html).Czasami autor [książki Światy równoległe: Czego uczą nas płaskoziemcy, homeopaci i różdżkarze] kończy po prostu na merytorycznym rozłożeniu przeciwnika na łopatki, nie zawsze wyjaśniając socjologiczne przyczyny wiary w mit. A to wydaje się znacznie ciekawsze niż kolejne wyjaśnienie, dlaczego płaskoziemcy nie mają racji. (https://tech.wp.pl/ziemia-jest-plaska-przez-teorie-plaskoziemcow-wpadlismy-w-pulapke-6478586387752577a).Prezydent Duda dał paliwo antyszczepionkowcom. Następni będą płaskoziemcy? (https://wyborcza.pl/7,75398,26105878,prezydent-duda-dal-paliwo-antyszczepionkowcom-nastepni-beda.html).

WIZUALIZACJE Zobacz w grafice Google
DATA Rejestracja hasła: 05.11.2017, 14.35, ostatnia aktualizacja hasła: 27.07.2020, 21.28
AUTOR Tomasz Dec
REDAKTOR Jarosław Łachnik
facebook