×
NAJNOWSZE SŁOWNICTWO POLSKIE
PORADNIA JĘZYKOWA UW
Zamknij

Nowi Użytkownicy

Dołącz do Obserwatorium!
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać hasła, komentarze i zdjęcia.
lub
Zarejestruj się tutaj

Obecni Użytkownicy

Zaloguj się na swoje konto
lub
Nie pamiętasz hasła?
HASŁO

Platfus Obywatelski II

Drukuj
DEFINICJA

Niektórzy ludzie niechętni Platformie Obywatelskiej nazywają tę partię, potocznie i z dezaprobatą, Platfusem Obywatelskim

PRZYKŁADY UŻYCIA

Pragnę podziękować wszystkim którzy głosowali na Platfusa Obywatelskiego i na jego przywódce niejakiego Donalda T. - dzięki wielki za ograniczanie naszej wolności. Aż zacytuję jednego z mądrych ludzi "Platforma Obywatelska jest tak samo obywatelska jak Milicja Obywatelska". Teraz czekamy na godzinę policyjną i całodobowy monitoring domowy. [facebook.com; post prywatny]Tak wygląda zycie w Republice Kartoflanej zarządzaniej przez Platfusa Obywatelskiego ,oni dają świetny przykład,zrobili z tego kraju burdel.Pracy nie ma, perspektyw nie ma,patologia toczy ten kraj niczym rak. (Źródło).Tylko Platfus Obywatelski zapewnia 100% realizacje, zrealizowanych już postulatów! (Źródło).

DODATKOWE INFORMACJE

Słowo jest kontminacją słowotwórczą – skrzyżowaniem dwóch wyrazów: nazwy własnej Platforma (Obywatelska) i rzeczownika platfus metafor. 'osoba powolna, niezdarna', mających wspólną cząstkę platf, która wiąże strukturalnie oba wyrazy.

WIZUALIZACJE Zobacz w grafice Google
ODSYŁACZE
DATA Rejestracja hasła: 12.12.2020, 21.00, ostatnia aktualizacja hasła: 12.12.2020, 21.11
AUTOR Dagmara Banasiak
REDAKTOR Dagmara Banasiak
facebook