×
NAJNOWSZE SŁOWNICTWO POLSKIE
PORADNIA JĘZYKOWA UW
Zamknij

Nowi Użytkownicy

Dołącz do Obserwatorium!
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać hasła, komentarze i zdjęcia.
lub
Zarejestruj się tutaj

Obecni Użytkownicy

Zaloguj się na swoje konto
lub
Nie pamiętasz hasła?
HASŁO

ship

Drukuj
WARIANTY

shipp, szip

WYMOWA

szip

DEFINICJA

Niektórzy młodzi ludzie nazywają shipem potencjalny związek między jakimiś osobami (najczęściej postaciami fikcyjnymi, np. bohaterami serialu), oparty na relacjach romantycznych lub erotycznych. Shipami nazywa się nierzadko związki mało prawdopodobne, wymyślane przez kogoś dla żartu.

PRZYKŁADY UŻYCIA

Moje lubione shipy to: Hermiona i Ron z "Harry`ego Pottera", Lorelai i Luke z "Gilmore Girls" oraz Leia z Hanem. Mogłabym też wymienić np. Anię i Gilberta z "Ani z Zielonego Wzgórza", Sarah i Chucka z "Chucka", Laurę i Remingtona z "Remingtona Steela", Śnieżkę i Bigbyego Wilka z komiksowych "Baśni". (Źródło).Shippowanie jest zjawiskiem starym. Zdecydowanie starszym ode mnie samej. Czytałam kiedyś, że pierwszym shipem był Kirk x Spock ze Star Treka i biorąc pod uwagę, że sam Star Trek jest równie stary co dinozaury, to nawet w to nie wątpię. (Źródło).Demi spisała się dobrze, nie jestem podekscytowana na myśl, że Dani i San są parą, ale na pewno będę lubiła je bardziej od Brittany (tu wszyscy fani tego shippa próbują mnie pobić przez monitor... ;pp). (Źródło).powiem Ci, że faktycznie, ciekawie by razem wyglądali   Dziś widziałam szipa Kristy z Reinerem (który bardzo mi sie podoba) oraz Annie z Arminem. Przyznam szczerze wcześniej lajczyłam Kristę z Arminem ale teraz chyba zmieniłam zdanie XD (Źródło).

DODATKOWE INFORMACJE

Wyraz jest zapożyczeniem angielskiego słowa ship, używanego w środowisku młodzieżowym, utworzonego od rzeczownika relationship ‘relacja, stosunek, związek (osób)’.

WIZUALIZACJE Zobacz w grafice Google
ODSYŁACZE
DATA Rejestracja hasła: 14.11.2015, 22.44, ostatnia aktualizacja hasła: 12.12.2020, 00.53
AUTOR Klaudia Dawidowicz
REDAKTOR Barbara Pędzich
facebook