×
NAJNOWSZE SŁOWNICTWO POLSKIE
PORADNIA JĘZYKOWA UW
Zamknij

Nowi Użytkownicy

Dołącz do Obserwatorium!
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać hasła, komentarze i zdjęcia.
lub
Zarejestruj się tutaj

Obecni Użytkownicy

Zaloguj się na swoje konto
lub
Nie pamiętasz hasła?
HASŁO

shipować

Drukuj
WARIANTY

shippować, szipować

WYMOWA

szipować

DEFINICJA

Niektórzy młodzi ludzie mówią, że shippują jakieś osoby (najczęściej postaci fikcyjne, np. bohaterów serialu), jeśli wyobrażają sobie związek miłosny między tymi osobami, uważają, że te osoby powinny być razem. Często shippuje się też kogoś z kimś dla żartu, np. wymyśla się pary osób czy postaci postrzeganych jako niepasujące do siebie.

PRZYKŁADY UŻYCIA

Shippowałam Emmę z Grahamem, jednakże zbyt krótko ich razem mogliśmy podziwiać żebym jakoś bardzo teraz żałowała, że go nie ma. (Źródło).Jak można shipować Else z Krainy Lodu z Jackiem Frostem z Strażników Marzeń, przecież oni w ogóle do siebie nie pasują. (Źródło).Ja z książek Harry Potter nie shippuję nikogo, natomiast z serii PJ/OH shippuję Percabeth (Percy+Annabeth) i Caleo (Leo+Kalipso) (Źródło).Od lat "szipujemy" ulubionych serialowych zakochanych. Fora internetowe walczą o ich miłość i gromadzą się w grupkach. Tak na przykład powstali fani "HaPi", czyli Hany i Piotra z "Na dobre i na złe", czy "Margata"-grupa kibicująca Agacie i Markowi z "Prawa Agaty". (Źródło).Oglądam serial Dynastia 2017 i jestem na bieżąco z odcinkami. Jestem w trakcie 2 sezonu i jestem bardzo ciekawa czy Fallon będzie z Louisem. Strasznie ich szipuje i chyba nie wytrzymam jeśli Louis zniknie z serialu. (Źródło).

DODATKOWE INFORMACJE

Wyraz jest zapożyczeniem angielskiego słowa ship, używanego w środowisku młodzieżowym, utworzonego od rzeczownika relationship ‘relacja, stosunek, związek (osób)’.

WIZUALIZACJE Zobacz w grafice Google
ODSYŁACZE
DATA Rejestracja hasła: 09.12.2020, 16.20, ostatnia aktualizacja hasła: 12.12.2020, 16.25
AUTOR Barbara Pędzich
REDAKTOR Barbara Pędzich
facebook