×
NAJNOWSZE SŁOWNICTWO POLSKIE
PORADNIA JĘZYKOWA UW
Zamknij

Nowi Użytkownicy

Dołącz do Obserwatorium!
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać hasła, komentarze i zdjęcia.
lub
Zarejestruj się tutaj

Obecni Użytkownicy

Zaloguj się na swoje konto
lub
Nie pamiętasz hasła?
HASŁO

obdzwonka

Drukuj
DEFINICJA

1. W środowisku telemarketingowym obdzwonką potocznie nazywa się telefonowanie do stałych lub potencjalnych klientów w celach handlowych i reklamowych; obdzwanianie klientów.

2. Obdzwonką potocznie nazywa się telefonowanie do wielu osób zwykle w celu uzyskania informacji lub poinormowania o czymś.

PRZYKŁADY UŻYCIA

Do zn. 1.: Obsługuję klientów w oddziale banku, a oprócz tego do moich obowiązków należy „obdzwonka”. (Źródło).Do zn. 1.: Presja na wynik powoduje, że większość doradców tak nachalnie wydzwania do klientów namawiając ich na wszelakie produkty bankowe. Niewielu znałem ludzi, którzy lubili codzienne telefonowanie do klientów zwane „obdzwonkami”, nagabywanie o spotkanie, nieustanne proponowanie coraz to lepszych „atrakcyjnych ofert” i promocji.  (Źródło).Do zn. 2.: Ja na przygotowanie ślubu miałam niecałe 4 miesiące: od maja do 22 września, z czego cały maj to była „obdzwonka” wszystkich potrzebnych, czyli sala, dj, fotograf, kamerzysta itd., żeby w ogóle zorientować się w ofertach. Czyste szaleństwo! (Źródło).Do zn. 2.: Na jednej ze stacji paliwowych samochód mi się zadławił i nie chciał odpalić. Po kilkugodzinnej obdzwonce wszystkich warsztatów w Pile pomoc zaoferował tylko ten.  (Źródło).

WIZUALIZACJE Zobacz w grafice Google
ODSYŁACZE
DATA Rejestracja hasła: 23.11.2014, 17.21, ostatnia aktualizacja hasła: 12.12.2020, 21.30
AUTOR Patrycjusz Pilawski
REDAKTOR Dagmara Banasiak
facebook