×
NAJNOWSZE SŁOWNICTWO POLSKIE
PORADNIA JĘZYKOWA UW
Zamknij

Nowi Użytkownicy

Dołącz do Obserwatorium!
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać hasła, komentarze i zdjęcia.
lub
Zarejestruj się tutaj

Obecni Użytkownicy

Zaloguj się na swoje konto
lub
Nie pamiętasz hasła?
HASŁO

aspergerowiec

Drukuj
DEFINICJA

Aspergerowiec to potoczne określenie osoby mającej zespół Aspergera. W środowisku ludzi, którym ta problematyka jest bliska, mówi się też na nią as.

PRZYKŁADY UŻYCIA

Aspergerowcy są dość naiwni. Mogą trafić na osoby, które je wykorzystują lub ośmieszają, i nie zauważyć tego. Łatwo poddają się manipulacji, mogą np. wykonywać cudzą pracę bez żadnego wynagrodzenia. (Źródło).Zespół Aspergera zawsze nam towarzyszył, ale dopiero niedawno wszedł w zasięg radaru. Kiedy byłem dzieckiem, ludzie dbający o naszą psychikę błędnie diagnozowali u większości aspergerowców depresję, schizofrenię i mnóstwo innych zaburzeń.

 
(Źródło).Aspergerowcy często prowadzą udane życie zawodowe, mogą rozwijać karierę naukową, artystyczną, mogą robić mnóstwo rzeczy, a czy będą to robić dobrze, zależy od ich indywidualnych uzdolnień. (Źródło).Dzieci nie rozumieją aspergerowców, którymi targają silne emocje. W dodatku trudno zachować nad owymi emocjami kontrolę.  (Źródło).Święta z aspergerowcem w rodzinie. Święta to nie jest dla As-ów najlepszy czas. To czas kiedy wszyscy chcą składać życzenia, kiedy wszyscy ściskają, przytulają, podają sobie ręce, kiedy dom jest pełen ludzi lub do kogo pójdziemy to tłumy ... Święta dla kogoś z ZA to czas okrutny. Oni nie rozumieją dlaczego ktoś chce ciągle przytulać, dlaczego w tym czasie jest tyle ludzi w domu, dlaczego wciąż trzeba się odwiedzać, cieszyć, rozmawiać, spędzać wspólnie czas ... Święta dla AS-a to czas próby dotyku, ścisku, smaku i zapachu potraw ( zwłaszcza u kogoś w odwiedzinach, bo nigdy nie wiadomo, czy Mu aby na pewno zasmakuje i czy nie wypluje czegoś oznajmiając, że jest ohydne urażając w ten sposób Panią domu). Nie rozumie dlaczego każda ciotka, wujek, kuzyn, kuzynka, babcia, dziadek chce całować... ...   (Źródło).

WIZUALIZACJE Zobacz w grafice Google
DATA Rejestracja hasła: 27.04.2018, 00.01, ostatnia aktualizacja hasła: 18.11.2020, 23.48
AUTOR Patrycjusz Pilawski
REDAKTOR Katarzyna Kłosińska
facebook