×
NAJNOWSZE SŁOWNICTWO POLSKIE
PORADNIA JĘZYKOWA UW
Zamknij

Nowi Użytkownicy

Dołącz do Obserwatorium!
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać hasła, komentarze i zdjęcia.
lub
Zarejestruj się tutaj

Obecni Użytkownicy

Zaloguj się na swoje konto
lub
Nie pamiętasz hasła?
HASŁO

aska

Drukuj
DEFINICJA

Aską potocznie nazywa się kobietę niemającą potrzeb seksualnych, nieodczuwającą popędu seksualnego. Bardziej oficjalnym odpowiednikiem tego słowa jest asesksualistka.

PRZYKŁADY UŻYCIA

Póki ten związek daje Wam obojgu szczęście i jego perspektywę, warto się starać. Mimo wszystko aska ma bardziej ograniczoną pulę dostępnych kandydatów na udany związek. Możesz faktycznie mieć problem ze znalezieniem odpowiedniego partnera. (Źródło).Prof. Beisert opowiada o asce, która miała orgazmy. Bo oni, i kobiety, i mężczyźni, dobrze stymulowani, mogą od biedy odbyć stosunek, i to nawet ze szczytowaniem. Ale nie jest on im do niczego potrzebny. Proszę spojrzeć na to pudełko z chusteczkami do nosa, mówi jeden z pacjentów. Gdy mam katar, wyciągam chusteczkę i tak jak pani wycieram nos. Ale przecież ani ja, ani pani nie staramy się o katar, prawda? (Źródło).Aby druga strona nie porzuciła lub nie sprawiła sobie kochanka/kochanki, można, rzecz jasna, udawać. Aska z Internetu wyznaje, że mąż nigdy się nie kapnął, że ona udaje orgazmy; nabyła w seksie na niby dużej wprawy. Robi to z wdzięczności za jego miłość i oddanie. (Źródło).Zdarzają się pary, w których tylko jedna osoba jest asem, natomiast druga godzi się na „białe partnerstwo”. Nierzadko również osoby aseksualne szukają drugiej połówki wśród „swoich”, np. w mediach społecznościowych. „Aska pozna Asa”, „40-letni As pozna Asię" [...]. (Źródło).Dopóki nie masz wewnętrznej potrzeby uprawiania seksu a ewentualna próba stosunku okazuje sie nie zbyt przyjemna to oznacza ze jesteś aska. (Źródło).

DODATKOWE INFORMACJE

Czasami jako dublety tego słowa występują wyrazy aśka lub asia (zapisywane niekiedy wielką literą), co widać w przykładzie nr 4. W momencie rejestracji hasła nie znaleziono jednak wystarczającej liczby poświadczeń takich użyć. 

WIZUALIZACJE Zobacz w grafice Google
ODSYŁACZE
DATA Rejestracja hasła: 23.10.2019, 14.36, ostatnia aktualizacja hasła: 18.11.2020, 23.05
AUTOR Autor nie życzy sobie podawania imienia ani nazwiska.
REDAKTOR Katarzyna Kłosińska
facebook