×
NAJNOWSZE SŁOWNICTWO POLSKIE
PORADNIA JĘZYKOWA UW
Zamknij

Nowi Użytkownicy

Dołącz do Obserwatorium!
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać hasła, komentarze i zdjęcia.
lub
Zarejestruj się tutaj

Obecni Użytkownicy

Zaloguj się na swoje konto
lub
Nie pamiętasz hasła?
HASŁO

wychillowany

Drukuj
WARIANTY

wychilowany, wyczillowany, wyczilowany

WYMOWA

[wyczilowany]

DEFINICJA

1. Niektórzy, zwłaszcza młodzi ludzie, mianem wychillowanej określają osobę, która łatwo wchodzi w relacje z innymi ludźmi i nie stwarza oficjalnego dystansu, co sprawia, że przebywanie z taką osobą jest przyjemne i komfortowe.

2. Niektórzy, zwłaszcza młodzi ludzie, kiedy mówią, że są wychillowani, mają na myśli to, że są wypoczęci.

3. Niektórzy, zwłaszcza młodzi ludzie, kiedy mówią, że coś jest wychillowane, mają na myśli to, że jakaś rzecz lub zjawisko związane jest ze spokojem, odpoczynkiem i relaksem.  

PRZYKŁADY UŻYCIA

Do zn. 1.: Do studia wchodzi przystojny, zabawny, wychillowany chłopak […] (Źródło).Do zn. 1.: Jaki fajny wychilowany dziadek. Miałem okazję kilku takich spotkać na turniejach. (Źródło).Do zn. 2.: Potwierdzam, w jakimś suplemencie jeszcze z melatoniną świetnie spałem. i jakiś wyczilowany byłem z rana […] (Źródło).Do zn. 3.: Myśląc o tym wpisie, jeszcze przed jego stworzeniem, wiedziałem, że chcę żeby polecany przeze mnie kawałek był spokojny i wychillowany. (Źródło).Do zn. 3.: Aby spotęgować doznania i lepiej odbyć kulinarną podróż smaku, towarzyszć Wam będzie miły akompaniament regionalnej muzyki, która wprowadza radosny wychillowany klimat. (Źródło).

WIZUALIZACJE Zobacz w grafice Google
DATA Rejestracja hasła: 14.12.2020, 23.03, ostatnia aktualizacja hasła: 14.12.2020, 23.07
AUTOR Mateusz Adamczyk
REDAKTOR Mateusz Adamczyk
facebook