×
NAJNOWSZE SŁOWNICTWO POLSKIE
PORADNIA JĘZYKOWA UW
Zamknij

Nowi Użytkownicy

Dołącz do Obserwatorium!
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać hasła, komentarze i zdjęcia.
lub
Zarejestruj się tutaj

Obecni Użytkownicy

Zaloguj się na swoje konto
lub
Nie pamiętasz hasła?
HASŁO

szkiełkowicz

Drukuj
DEFINICJA

Część ludzi, zwłaszcza takich, którzy lubią i co najmniej od czasu do czasu oglądają Szkło kontaktowe (program stacji TVN24), mianem szkiełkowiczów określają ludzi, którzy nie tylko regularnie oglądają ten program, lecz także są jego fanami. Typowy szkiełkowicz to wielbiciel Szkła kontaktowego, zwłaszcza jeśli aktywnie uczestniczy w programie (np. telefonuje w czasie jego trwania, wysyła SMS-y), widuje się z innymi osobami go oglądającymi (np. na specjalnie organizowanych w tym celu spotkaniach).

INFORMACJA GRAMATYCZNA

D. lm. szkiełkowiczów

PRZYKŁADY UŻYCIA

Pozdrawiam szkiełkowiczów bez względu na to, w jakim są związku. A związek prezesa i kota to co? Jest rodziną? (Źródło).Sorry, oczywiście pozdrawiam wszystkie ostrowieckie szkiełkowiczki i szkiełkowiczów. Wybaczcie nietakt. (Źródło).Szkiełkowicze ciągle gadają coś o psychiatrykowie, a ja nie wiem, o co im chodzi:D (Źródło).

– I wcale nie musimy zawsze wiedzieć, o co chodzi. Łatwiej wtedy o równowagę psychiczną:D– Oczywiście jako stały „szkiełkowicz” oglądałem jubileuszowe wydanie „Szkiełka”. Pochwały pominę, „za całokształt” – mocna piątka! Z życzliwością również skrytykuję. Znakomitym zaproszonym gościom zasiadającym na widowni, bardzo cenny czas na ich wypowiedzi, niepotrzebnie zabrali „stażyści”. (Źródło).

WIZUALIZACJE Zobacz w grafice Google
ODSYŁACZE
DATA Rejestracja hasła: 02.08.2020, 11.25, ostatnia aktualizacja hasła: 02.08.2020, 12.50
AUTOR Jarosław Łachnik
REDAKTOR Jarosław Łachnik
facebook