×
NAJNOWSZE SŁOWNICTWO POLSKIE
PORADNIA JĘZYKOWA UW
Zamknij

Nowi Użytkownicy

Dołącz do Obserwatorium!
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać hasła, komentarze i zdjęcia.
lub
Zarejestruj się tutaj

Obecni Użytkownicy

Zaloguj się na swoje konto
lub
Nie pamiętasz hasła?
HASŁO

globobar

Drukuj
DEFINICJA

Globobarem nazywa się barek w formie otwieranego globusa. Globobar jest również na ogół stylowym i luksusowym elementem dekoracyjnym wnętrz. 

INFORMACJA GRAMATYCZNA

D. lp. globobaru [w momencie publikacji hasła redaktorzy znaleźli tylko takie poświadczenia D. lp. tego rzeczownika, 22.11.2020 r.]

PRZYKŁADY UŻYCIA

Ten elegancki barek w formie globusa jest idealny do przechowywania butelek i kieliszków. Wykonano go z litego drewna i może znaleźć zastosowanie w domu, biurze i wszędzie tam, gdzie chcesz przyjąć gości w klasycznym stylu. Ten globobar wyposażono w kółka, dzięki czemu łatwo go przestawiać.  (Źródło).Zachwyć swoich gości serwując im alkohole podane z nietypowego, ozdobnego barku w kształcie kuli ziemskiej. Globobar będzie idealny do przechowywania i uporządkowania butelek i kieliszków. Globus przedstawia starą mapę, a wspornik ma kształt mitologicznej postaci Atlasa. Stabilną podstawę wykonano z wysokiej jakości MDF. Barek ten stanowi idealne połączenie funkcji estetycznej i praktycznej. [facebook.com; post prywatny]Globobar został wykonany z drewna, a jego dominującą cechą jest styl kolonialny. Prezentowany barek posiada otwieraną kopułę oraz stolik na dodatkowe trunki. Zewnętrzna strona globobaru ozdobiona jest repliką XVI-wiecznej mapy żeglarskiej. Wnętrze zaś zostało wzbogacone o kopie antycznych fresków. (Źródło).

WIZUALIZACJE Zobacz w grafice Google
ODSYŁACZE
DATA Rejestracja hasła: 29.08.2020, 14.06, ostatnia aktualizacja hasła: 13.12.2020, 11.07
AUTOR
REDAKTOR Dagmara Banasiak
facebook