×
NAJNOWSZE SŁOWNICTWO POLSKIE
PORADNIA JĘZYKOWA UW
Zamknij

Nowi Użytkownicy

Dołącz do Obserwatorium!
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać hasła, komentarze i zdjęcia.
lub
Zarejestruj się tutaj

Obecni Użytkownicy

Zaloguj się na swoje konto
lub
Nie pamiętasz hasła?
HASŁO

fitcelebrytka

Drukuj
WARIANTY

fit celebrytka, fit-celebrytka

DEFINICJA

«celebrytka zajmujący się tematyką fitness, zwykle publikująca w mediach społecznościowych lub prowadząca blog internetowy poświęcony tej tematyce»

INFORMACJA GRAMATYCZNA

rzecz. ż, fitcelebrytka: lp D. fitcelebrytki, Ms. fitcelebrytce, lm M. fitcelebrytki; fit celebrytka: lp D. fit celebrytki, Ms. fit celebrytce, lm M. fit celebrytki; fit-celebrytka: lp D. fit-celebrytki, Ms. fit-celebrytce, lm M. fit-celebrytki

PRZYKŁADY UŻYCIA

Anna Lewandowska lada dzień urodzi pierwsze dziecko. Ewa Chodakowska zajęta jest przeprowadzką. To dobry moment na pojawienie się nowej fitcelebrytki (m.se.pl).Ktoś, kto nie żyje „byciem fit” i „robieniem pośladków na plażę”, może o niej nie słyszeć. …to jedna z popularnych ostatnio trenerek fitness, fitcelebrytka i telewizyjna gwiazdka (wysokieobcasy.pl).Fit-celebrytki są zasypywane pytaniami, w jaki sposób osiągnęły swój wygląd i ile czasu tygodniowo poświęcają na pracę nad sobą (fitnessdorota.pl).Parę dni temu pewna fit-celebrytka opublikowała na blogu dietę dla mamy karmiącej, na szczęście po interwencji certyfikowanych doradców laktacyjnych usunęła swoje zalecenia (dietetykasmyka.pl).Anna Lewandowska to obok Ewy Chodakowskiej najbardziej znana fit celebrytka. Oprócz tego, że jest trenerem personalnym oraz zna się na dietetycznej kuchni, jest małżonką najsłynniejszego polskiego piłkarza, Roberta Lewandowskiego (plotkiploteczki.pl).

DODATKOWE INFORMACJE

<od fitcelebryta>

WIZUALIZACJE Zobacz w grafice Google
DATA Rejestracja hasła: 27.07.2017, 15.12, ostatnia aktualizacja hasła: 29.01.2018, 02.09
AUTOR Maciej Czeszewski
REDAKTOR Kacper Nosarzewski
facebook