×
NAJNOWSZE SŁOWNICTWO POLSKIE
PORADNIA JĘZYKOWA UW
Zamknij

Nowi Użytkownicy

Dołącz do Obserwatorium!
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać hasła, komentarze i zdjęcia.
lub
Zarejestruj się tutaj

Obecni Użytkownicy

Zaloguj się na swoje konto
lub
Nie pamiętasz hasła?
HASŁO

fitcelebryta

Drukuj
WARIANTY

fit celebryta, fit-celebryta

DEFINICJA

«celebryta zajmujący się tematyką fitness, zwykle publikujący w mediach społecznościowych lub prowadzący blog internetowy poświęcony tej tematyce»

INFORMACJA GRAMATYCZNA

rzecz. m osobowy, fitcelebryta: lp D. fitcelebryty, Ms. fitcelebrycie, lm M. fitcelebryci; fit celebryta: lp D. fit celebryty, Ms. fit celebrycie, lm M. fit celebryci; fit-celebryta: lp D. fit-celebryty, Ms. fit-celebrycie, lm M. fit-celebryci

PRZYKŁADY UŻYCIA

Wykształcenie osoby, która układa diety, jest ważne. Co i rusz pojawia się bardzo wiele sprzecznych danych. A czy fitcelebryta bez przygotowania merytorycznego potrafi to prawidłowo ocenić? (imgrum.org).Fit-celebryta lubi przypominać, że gdyby nie ona, byłby tym, kim nie jest. To właśnie babcia wychowywała go, gdy rodzice się rozwiedli. Okazuje się też, że to właśnie ona kupiła mu pierwszy karnet na siłownię... (pudelek.pl).Ktoś kiedyś powiedział, że nie ma ludzi brzydkich, są tylko biedni! Jednak tutaj słowo pieniądze musimy zamienić na DETERMINACJA i TRENING! Sami zobaczcie, jak kiedyś wyglądali nasi najpopularniejsi fit celebryci (hantelek.pl).Zdecydowałam się na skonsultowanie swojej diety ze specjalistą. W każdym artykule są trochę inne nowinki, każdy obecny fit celebryta namawia do czegoś innego… (kobieta.interia.pl).Dziś człowiek powinien wyglądać albo jak fit celebryta z Instagrama, albo zapaśnik sumo. Cokolwiek pośrodku, jest uncool (plotkiploteczki.pl).

DODATKOWE INFORMACJE

<ang. fit od fitness + celebryta>

WIZUALIZACJE Zobacz w grafice Google
DATA Rejestracja hasła: 26.07.2017, 14.12, ostatnia aktualizacja hasła: 29.01.2018, 01.52
AUTOR Maciej Czeszewski
REDAKTOR Kacper Nosarzewski
facebook