NAJNOWSZE SŁOWNICTWO POLSKIE
Zamknij

Nowi Użytkownicy

Dołącz do Obserwatorium!
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać hasła, komentarze i zdjęcia.
lub
Zarejestruj się tutaj

Obecni Użytkownicy

Zaloguj się na swoje konto
lub
Nie pamiętasz hasła?
HASŁO

sztosik III

Drukuj
DEFINICJA

Niektórzy ludzie, zwłaszcza młodzi, mówią żartobliwie, że jest sztosik, kiedy chcą podkreślić, że jest doskonale, wspaniale, bardzo dobrze. Wyraz znaczy właściwie to samo co sztos.

INFORMACJA GRAMATYCZNA

Wyraz sztosik III jest przysłówkiem.

PRZYKŁADY UŻYCIA

Cyk, dwa paski hand made do nowych zegarków dotarły. Będzie sztosik. (https://www.wykop.pl/tag/zegarki/wszystkie/next/entry-40637755/).Arbuz, który został zgnieciony przez naszego bohatera jest niesamowicie dopracowany, elementy miąższu wykonane zostały z przezroczystego materiału barwionego na kolor “czerwieni/arbuza” – no po prostu sztosik :) (https://www.tabletowo.pl/spongebob-unboxing-wielkiej-edycji-kolekcjonerskiej/).Było sztosik jak to moja córka skomentowala imprezę urodzinową długo szukałam czegoś innego i znalazłam dzieciaki były zachwycone, obsługa pierwsza klasa dziękujemy (https://www.instagram.com/p/B2e0zW6oyj1/).Mam przyjemność prowadzić w tym sezonie stand-up w @publolek [...] Wczoraj ruszyliśmy i było sztosik [...] Zapraszam na kolejne edycje! Najbliższa już 28.01 [...] (https://www.facebook.com/1950663224998200/posts/2731600126904502/).

DODATKOWE INFORMACJE

Ze względu na brak charakterystycznego przyrostka przysłowkowego (-o lub -e) w wielu kontekstach nie jest możliwe jednoznaczne określenie, czy ciąg sztosik jest przysłówkiem, przymiotnikiem, a czasm także – rzeczownikiem.

WIZUALIZACJE Zobacz w grafice Google
ODSYŁACZE
DATA Rejestracja hasła: 03.10.2020, 23.54, ostatnia aktualizacja hasła: 04.10.2020, 14.16
AUTOR Jarosław Łachnik
REDAKTOR Jarosław Łachnik
facebook