×
NAJNOWSZE SŁOWNICTWO POLSKIE
PORADNIA JĘZYKOWA UW
Zamknij

Nowi Użytkownicy

Dołącz do Obserwatorium!
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać hasła, komentarze i zdjęcia.
lub
Zarejestruj się tutaj

Obecni Użytkownicy

Zaloguj się na swoje konto
lub
Nie pamiętasz hasła?
HASŁO

PiSuar

Drukuj
WARIANTY

pisuar

DEFINICJA

1. Niektórzy ludzie niechętni rządom polityków Prawa i Sprawiedliwości potocznie i z dezaprobatą nazywają tę partię PiSuarem.

2. Niektórzy ludzie niechętni rządom polityków Prawa i Sprawiedliwości potocznie i z dezaprobatą nazywają członków tej partii i jej zwolenników PiSuarem.

PRZYKŁADY UŻYCIA

Do zn. 1.: PO już nie rządzi teraz przestępcy z PiSuaru się dorwały do koryta. (Źródło).Do zn. 1.: Kto głosował na PiSuar? Śmiechu warte – www, czyli wybitnie wiekowe wieśniaki. Wśród takich właśnie wyborców PiSuar wygrał z Platformą. W sumie to dobrze wróży Platformie na przyszłość bo ona zdecydowanie wygrywa wśród ludzi młodych. PiSuar może jedynie liczyć na coraz większy niż demograficzny w Polsce. I to jest dynamicznie rozwijająca się partia? Nie, ta partia nie ma przyszłości. (Źródło).Do zn. 1.: Moim zdaniem Wojtek to typowy wyborca pisuaru, z wyobrażeniem, że wszystko mu się należy, że jest ta prawdziwa, pisia wolność, nic nie trzeba z siebie dawać, jedynie minimum, które wystarczy na podstawowe potrzeby egzystencjalne. Dobrze, że wrócił do Polski, potrzeba w końcu rąk do pracy, ale czy takich? Niech tacy działają, pisuar szybciej padnie… (Źródło).Do zn. 2.: Pan Jarek Kaczyński to naczelny pisuar. [zasłyszane]Do zn. 2.PiSuary niczego nikomu nie dają, zabierają jednym w budżecie żeby "dać" innym, obnizki PITu itp ściemy tylko bardziej pogrążą budżet, takie pisowskie perpetum mobile, nic nie wpłacamy a na koncie są pieniądze które trwonimy. (Źródło).

DODATKOWE INFORMACJE

Słowo jest kontminacją słowotwórczą – skrzyżowaniem dwóch wyrazów: PiS 'nazwa własna partii Prawo i Sprawiedliwość' i pisuar 'muszla w ubikacji męskiej do oddawania moczu na stojąco', mających wspólną cząstkę pis, która wiąże strukturalnie oba wyrazy.

WIZUALIZACJE Zobacz w grafice Google
DATA Rejestracja hasła: 12.12.2020, 19.08, ostatnia aktualizacja hasła: 12.12.2020, 19.34
AUTOR Dagmara Banasiak
REDAKTOR Dagmara Banasiak
facebook