×
NAJNOWSZE SŁOWNICTWO POLSKIE
PORADNIA JĘZYKOWA UW
Zamknij

Nowi Użytkownicy

Dołącz do Obserwatorium!
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać hasła, komentarze i zdjęcia.
lub
Zarejestruj się tutaj

Obecni Użytkownicy

Zaloguj się na swoje konto
lub
Nie pamiętasz hasła?
HASŁO

czekoladoholiczka

Drukuj
DEFINICJA

Czekoladoholiczką potocznie i żartobliwie nazywa się dziewczynę lub kobietę, która bardzo lubi czekoladę i zwykle często ją jada.

PRZYKŁADY UŻYCIA
Witajcie, mam na imię Weronika i jestem czekoladoholiczką od dziecka.
To na widok czekolady i czekoladowych cukierków, ciast itp. świecą mi się oczy, buzia się uśmiecha i ślinka cieknie. Pozbyłam się uzależnienia od cukru, ale czekolady nigdy nie odmawiam, bardzo lubię tą deserową i gorzką. Ok dobra bądźmy szczerzy każdą, jadłam w swoim życiu już te najgorsze i najlepsze z różnych firm, łącznie z Niemieckimi. Czy mam swoją ulubioną ? Ciężko powiedzieć, czekoladoholicy nie mówią prawdy :).
().

czekoladoholiczka. nie moge zyc bez czekolady. (Źródło).Jako pełnokrwista czekoladoholiczka i koneserka, Lara Zuagg uwielbia tworzyć nowe desery i eksperymentować w kuchni. Swoją pasją dzieli się na popularnym blogu Vanillacrunnch. Jej przepisy są często beglutenowe lub wegańskie. Czekolada jest głównym składnikiem jej deserów, w których konwencjonalne składniki zastępuje zdrowszymi alternatywami.  (Źródło).Dobra wiadomość dla czekoladoholiczek: Czekolada jest zdrowsza od owoców! (Źródło).

WIZUALIZACJE Zobacz w grafice Google
ODSYŁACZE
DATA Rejestracja hasła: 13.12.2020, 19.33, ostatnia aktualizacja hasła: 28.12.2020, 01.04
AUTOR Agata Hącia
REDAKTOR Agata Hącia
facebook