Warsztaty dla polonistów w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie

20.11.2017, 20.16

Obserwatorium Językowe UW wraz z Fundacją UW, 19 i 20 listopada 2017 r. w gmachu Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie, gościło kilkudziesięciu nauczycieli polonistów z całej Polski na warsztatach „Najnowsze wyrazy w natarciu”.

Warsztaty dla polonistów w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie Wiktor Kuc

Podczas dwóch dni warsztatowych nasi eksperci, Bartek Chaciński z Polityki, Kacper Nosarzewski z firmy 4CF, Rafał Tondera i Maciej Czeszewski rozmawiali z uczestnikami warsztatów m.in. o najnowszych zapożyczeniach anglojęzycznych, o możliwych kierunkach rozwoju polszczyzny, memach, emoji, języku graczy komputerowych. Wśród licznych ćwiczeń warsztatowych znalazło się m.in. projektowanie i nazywanie artefaktów, zawodów i wydarzeń z przyszłości (w ramach warsztatów foresightowych) oraz kodowanie utworów Mickiewicza w języku memów i emoji. Zobaczcie naszą fotorelację z warsztatów.

publikacja: 20.11.2017, 20.16, ostatnia aktualizacja: 23.02.2018, 18.04