Ultramaraton z polszczyzną. ZADANIE NA II ŚNIADANIE - WYNIKI

11.09.2019, 11.20

Publikujemy wyniki zadanie na II śniadanie - zadania ostatniego!

Ultramaraton z polszczyzną. ZADANIE NA II ŚNIADANIE - WYNIKI Marta Gierych

WYNIKI ZADANIA NA II ŚNIADANIE (DOGRYWKA)

Wykonanie zadania na II śniadanie zgłosiły dwie osoby. Po weryfikacji zgłoszeń i sprawdzeniu prawidłowości zgłoszenia neologizmów (prawidłowa definicja znaczenia oraz prawidłowe dwa przykłady użycia z podaniem ich lokalizacji) redakcja Obserwatorium Językowego UW nie uznała obu zgłoszeń za prawidłowe.

Dziękujemy wszystkim, którzy walczyli do ostatniego zadania o językoznawcze podium! Jeszcze dziś opublikujemy oficjalne wyniki "Ultramaratonu z polszczyzną". Szykujcie się na spotkanie podczas wielkiego finału już w najbliższą sobotę w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie.

ZADANIE NA II ŚNIADANIE (DOGRYWKA)

Zgłoś między godz. 11.20 a 11.30 do Obserwatorium Językowego UW neologizm z pola wyrazowo-znaczeniowego KULINARIA (czyli dotyczący jedzenia i odżywiania), którego nie ma jeszcze w Obserwatorium (w SŁOWNIKU, HASŁOWNIKU lub w bazie haseł).

Procedurę zgłaszania hasła za pomocą modułu „Dodaj hasło” znajdziesz w zakładce „Budowa słownika” na stronie Obserwatorium Językowego UW w dziale 2.2. Formularz do zgłaszania hasła – „Dodaj hasło”.

Możesz zgłosić maksymalnie dwa neologizmy.

Następnie pod adresem:

obserwatorium@uw.edu.pl

prześlij informację o następującym formacie, np.:

Zgłosiłam/zgłosiłem hasło/hasła: [twoje zgłoszone hasło/hasła]

W tytule e-maila prosimy podać:

Zadanie na II śniadanie (dogrywka) – odpowiedź

W treści e-maila prosimy podać wyłącznie dwa elementy:

1. informację wg powyżej podanego schematu

2. imię i nazwisko

Zgłoszenia wykonania zadania na II śniadanie będą przyjmowane do dnia 11 września 2019 r. do godz. 11.30. Wszystkie zgłoszenia, które wpłyną po tym terminie nie będą brane pod uwagę.

Punktacja: 2 punkty za każdy prawidłowo zgłoszony neologizm.

Uwaga: neologizmy, które będą ilustrowane tzw. cytatami definicyjnymi (zawierającymi definicję zgłaszanego neologizmu) nie będą brane pod uwagę.

Autorem zadania jest mgr Maciej Czeszewski, językoznawca, doktorant w Instytucie Języka Polskiego Uniwersytetu Warszawskiego. Twórca „Obserwatorium Językowego Uniwersytetu Warszawskiego”oraz redaktor jego fanpejdża „Nowe Wyrazy”. Jest także współpomysłodawcą i współautorem kalendarza językowego „Ogarnij język polski”.

Maciej Czeszewski poprowadzi wielki finał „Ultramaratonu z polszczyzną”.

Zobacz szczegółowy program wielkiego finału ULTRAMARATONU Z POLSZCZYZNĄ

publikacja: 11.09.2019, 11.20, ostatnia aktualizacja: 11.09.2019, 15.54