Ultramaraton z polszczyzną. WYNIKI KONKURSU ORAZ LISTA ZWYCIĘZCÓW

11.09.2019, 22.00

Zapoznajcie się z wynikami konkursu i listą zwycięzców!

Ultramaraton z polszczyzną. WYNIKI KONKURSU ORAZ LISTA ZWYCIĘZCÓW Marta Gierych

Obserwatorium Językowe Uniwersytetu Warszawskiego

oraz Fundacja Uniwersytetu Warszawskiego

mają zaszczyt ogłosić wyniki i listę zwycięzców

w konkursie językowym online

ULTRAMARATON Z POLSZCZYZNĄ

WYNIKI KONKURSU

W konkursie językowym online ULTRAMARATON Z POLSZCZYZNĄ opublikowaliśmy łącznie od 8 sierpnia do 11 września 2019 r. 14 zadań dotyczących współczesnej i dawnej polszczyzny. Za wszystkie prawidłowo wykonane zadania można było uzyskać maksymalnie 59 pkt. Każdy z Uczestników konkursu na bieżąco otrzymywał drogą e-mailową informację o punktacji za poszczególne zadania.

LISTA ZWYCIĘZCÓW

Sześć osób z najwyższą liczbą uzyskanych punktów zostało Zwycięzcami konkursu.

Zwycięzcami ULTRAMARATONU Z POLSZCZYZNĄ są:

1. miejsce ex aequo: KLAUDIA GÓRA (43 pkt) oraz TOMASZ KULICKI (43 pkt)

2. miejsce: KATARZYNA ROMANEK (41 pkt)

3. miejsce ex aequo: TOMASZ DEC (40 pkt), URSZULA GUTOWSKA (40 pkt), PATRYCJUSZ PILAWSKI (40 pkt)

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Ze Zwycięzcami „Ultramaratonu z polszczyzną” skontaktujemy się drogą e-mailową.

Zwycięzcy (miejsca 1–3) otrzymują:

1. komplet kalendarzy książkowych: „Ogarnij język polski. Kalendarz językowy 2020”, „Chill Out Book 2020”, „Kalendarz leśny. Rok z naturą 2020” oraz kalendarz "365 dni mindfulness 2020" – nowości Wydawnictwa EUROGRAF oraz dyplomy zwycięzcy,

2. zaproszenie do udziału w wielkim finale konkursu w formie całodniowego cyklu warsztatów również pt. ULTRAMARATON Z POLSZCZYZNĄ z 10 ekspertami – językoznawcami, 14 września 2019 r. w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie,

3. certyfikaty uczestnictwa w wielkim finale konkursu w formie całodniowego cyklu warsztatów, podpisane przez wszystkich prowadzących,

4. udział na zakończenie wielkiego finału w uroczystej kolacji językoznawczej z udziałem dziewięciu językoznawców prowadzących warsztaty, 14 września 2019 r., w jednej z restauracji na warszawskim Powiślu,

5. całkowity zwrot kosztów uczestnictwa w wielkim finale konkursu – zob. INFORMACJE SZCZEGÓŁOWE I ORGANIZACYJNE, pkt 2.

Kolejne osoby (miejsca powyżej trzeciego) otrzymują:

1. zaproszenie do udział w wielkim finale konkursu w formie całodniowego cyklu warsztatów również pt. ULTRAMARATON Z POLSZCZYZNĄ z 10 ekspertami – językoznawcami, 14 września 2019 r. w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie,

2. certyfikaty uczestnictwa w wielkim finale w formie cyklu warsztatów, podpisane przez wszystkich prowadzących,

3. kalendarz „Ogarnij język polski. Kalendarz językowy 2020” – do odbioru podczas wielkiego finału 14 września 2019 r. w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie (Organizator nie wysyła kalendarzy drogą pocztową).

Wszystkim Uczestnikom konkursu, którzy zajęli miejsca powyżej trzeciego serdecznie gratulujemy!

Z Uczestnikami „Ultramaratonu z polszczyzną”, którzy zajęli kolejne miejsca powyżej trzeciego skontaktujemy się drogą e-mailową.

NAGRODY KSIĄŻKOWE W KONKURSIE

Kalendarz językowy

„Ogarnij język polski. Kalendarz językowy 2020” – przykładowe strony

Chill Out Book

„Chill Out Book 2020” – przykładowe strony

Kalendarz leśny

„Kalendarz leśny. Rok z naturą 2020” – przykładowe strony

365 dni mindfulness

Kalendarz "365 dni mindfulness 2020" – przykładowe strony

Fundatorem nagród książkowych dla szóstki zwycięzców jest Wydawnictwo EUROGRAF.

Eurograf logo

Fundatorem nagród dla Uczestników konkursu powyżej trzeciego miejsca jest Obserwatorium Językowe Uniwersytetu Warszawskiego.

OJUW logo

Do zobaczenie w sobotę 14 września podczas wielkiego finału ULTRAMARATONU Z POLSZCZYZNĄ!

Program wielkiego finału ULTRAMARATONU Z POLSZCZYZNĄ

POZNAJ NASZYCH EKSPERTÓW