Słownik języka nowego. Cz. 8. BYĆ FIT, odc. 1 AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA

06.10.2016, 11.30

Słownik języka nowego. Cz. 8. BYĆ FIT, odc. 1 AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA UW

Na podjęcie aktywności fizycznej nigdy nie jest za późno. Tegoroczna jesienna aura nie sprzyja co prawda ćwiczeniom na świeżym powietrzu, ale przecież od kilku lat mamy prawdziwy boom klubów fitness, w których bez względu na pogodę możemy doskonalić naszą formę i ciało. „Bycie fit jest dziś nie tylko bardzo modne, ale wręcz konieczne i pożądane” – pisze Maciej Czeszewski, współtwórca i redaktor Obserwatorium Językowego UW w najnowszym, jesiennym numerze magazynu „Uniwersytet Warszawski” (nr 4/2016), omawiając zjawisko kształtującej się kultury fitness. Całość można przeczytać tutaj.

Jan Burzyński

publikacja: 06.10.2016, 11.30, ostatnia aktualizacja: 10.01.2017, 19.05