Słownik języka nowego. Cz. 6. RODZICIELSTWO ALBO PARENTING

06.02.2016, 21.01

Dla wielu osób rodzicielstwo to sprawa najważniejsza. Właśnie dlatego wciąż powstają różne koncepcje i wynalazki, które mają ułatwić życie świeżo upieczonym rodzicom. Naturalną konsekwencją tego stanu rzeczy jest powstanie całej gamy nowych słów, które Jan Burzyński, współtwórca Obserwatorium Językowego UW, omawia w pierwszym tegorocznym numerze magazynu „Uniwersytet Warszawski” (nr 1/2016).

Słownik języka nowego. Cz. 6. RODZICIELSTWO ALBO PARENTING UW

Dzisiejszy rynek oferuje niezliczoną liczbę akcesoriów dla noworodków. Wystarczy wymienić choćby przewijaki dostępne w toaletach miejsc publicznych, niekapki i niewysypki, czyli naczynia dla niemowlaków zapobiegające wylaniu lub wysypaniu się ich zawartości,kubki doidy o specjalnej konstrukcji, dzięki której dziecko nie oblewa się napojami, jeździki lub jeździdełka (czyli pojazdy dziecięce, zwykle w formie autka, motoru lub konika, poruszane przez odpychanie się nogami), pluszowe siedziska dla dzieci nazywane siedzikami, a wreszcie maty edukacyjne: dywaniki wyposażone w specjalne stelaże z wiszącymi zabawkami mającymi pobudzać zmysły i wyobraźnię dziecka – czytamy we fragmencie artykułu. Całość można przeczytać tutaj.

publikacja: 06.02.2016, 21.01, ostatnia aktualizacja: 12.01.2017, 00.51