×
NAJNOWSZE SŁOWNICTWO POLSKIE
PORADNIA JĘZYKOWA UW
Zamknij

Nowi Użytkownicy

Dołącz do Obserwatorium!
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać hasła, komentarze i zdjęcia.
lub
Zarejestruj się tutaj

Obecni Użytkownicy

Zaloguj się na swoje konto
lub
Nie pamiętasz hasła?

Redaktor Obserwatorium Językowego UW współprowadzącym cykl „Ogarnij polski”

28.09.2017, 14.15
Drukuj

Na zaproszenie redaktor Agnieszki Kunikowskiej z Jedynki Polskiego Radia redaktor Obserwatorium Językowego UW, Maciej Czeszewski, wziął udział w nagraniach do cyklu Ogarnij polski.

Redaktor Obserwatorium Językowego UW współprowadzącym cykl „Ogarnij polski” Polskie Radio SA / Q STUDIO

Pierwsze odcinki cyklu z udziałem Macieja Czeszewskiego zostały wyemitowane w sierpniu i wrześniu br. w ramach audycji Lato z Radiem. Ogarnij polski to cykl krótkich, dwuminutowych audycji w formie dialogowej poświęconych nowym i modnym słowom, takim, które są popularne, ale też takim, których znaczenie i sposób użycia mogą starszych użytkowników polszczyzny zdumiewać, zastanawiać (których mogą po prostu nie ogarniać).

 

Współprowadzącym cykl jest również Rafał Tondera, wybitny młody tłumacz, założyciel i redaktor fanpage’a na Facebooku Tondera ka-leczy język, który porusza tematy okołojęzykowe z przymrużeniem oka.

 

Cykl, początkowo pomyślany jako program wakacyjny, cieszy się dużą popularnością i jest kontynuowany również jesienią. Zapraszamy do odsłuchania wcześniejszych odcinków i do słuchania najnowszych emitowanych zwykle tuż przed południem w Jedynce Polskiego Radia.


Redakcja Obserwatorium Językowego UW

publikacja: 28.09.2017, 14.15, ostatnia aktualizacja: 31.10.2017, 00.25


facebook