NAJNOWSZE SŁOWNICTWO POLSKIE
PORADNIA JĘZYKOWA UW
Zamknij

Nowi Użytkownicy

Dołącz do Obserwatorium!
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać hasła, komentarze i zdjęcia.
lub
Zarejestruj się tutaj

Obecni Użytkownicy

Zaloguj się na swoje konto
lub
Nie pamiętasz hasła?

Prezentacja założeń Obserwatorium Językowego 2.0 na zebraniu naukowym Towarzystwa Kultury Języka

07.12.2016, 09.01
Drukuj

Na zaproszenie Prof. Józefa Porayskiego-Pomsty, Prezesa Towarzystwa Kultury Języka na zebraniu naukowym Towarzystwa 6 grudnia br. z prezentacją założeń Obserwatorium Językowego 2.0 wystąpił Maciej Czeszewski, współredaktor i współtwórca Obserwatorium.

Prezentacja założeń Obserwatorium Językowego 2.0 na zebraniu naukowym Towarzystwa Kultury Języka Q STUDIO

Podczas prezentacji Maciej Czeszewski pokazał obecne i planowane moduły oraz funkcjonalności Obserwatorium, w tym nowe rozwiązania ułatwiające interakcję użytkownika z platformą Obserwatorium oraz modyfikacje i ulepszenia w panelu administracyjnym, umożliwiające redaktorom i badaczom polszczyzny lepsze zarządzanie materiałem językowym zgłoszonym przez użytkowników do bazy danych.

 

Niemal godzinna dyskusja, która wywiązała się po zakończeniu prezentacji, skupiała się na szczegółach planowanych rozwiązań, najnowszych neologizmach zarejestrowanych w bazie haseł (np. 2.0; jednostek języka typu: 20+, 30+ itd.). Towarzystwo Kultury Języka jest wydawcą miesięcznika językoznawczego o ponadstuletniej tradycji pt. „Poradnik Językowy”, na łamach którego w ostatnim czasie ukazały się trzy artykuły dotyczące Obserwatorium. Część pytań dotyczyła zagadnień poruszanych w tych artykułach.

 

Planowane rozwiązania w nowej wersji Obserwatorium Językowego spotkały się z zaciekawieniem i pełną akceptacją członków Towarzystwa. Redaktor Maciej Czeszewski wraz z zespołem został zaproszony przez Prezesa TJK, Prof. Józefa Porayskiego-Pomstę, na Walne Zgromadzenie Członków TJK z prezentacją nowej, powstającej obecnie wersji Obserwatorium, której uruchomienie planowane jest na początek 2017 r.


Redakcja Obserwatorium Językowego UW

publikacja: 07.12.2016, 09.01, ostatnia aktualizacja: 10.01.2017, 19.06


facebook