Obserwatorium Językowe UW ponownie z warsztatami na Podlasiu

12.11.2017, 22.15

Obserwatorium Językowe UW ponownie gościło na Podlasiu z warsztatami o neologizmach, tym razem w Publicznym Gimnazjum im. ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Choroszczy.

Obserwatorium Językowe UW ponownie z warsztatami na Podlasiu Ewelina Dobosz

Uczniowie ze szkoły w Choroszczy zajęli III miejsce w konkursie „P jak polski” organizowanym przez Fundację PRO.PL w ramach programu „Ojczysty – dodaj do ulubionych” Narodowego Centrum Kultury. Konkurs adresowany był do uczniów podlaskich szkół.

Warsztaty pt. Nowe wyrazy w natarciu odbyły się 9 listopada 2017 r. i były częścią cyklu warsztatów i spotkań z językoznawcami, dziennikarzami i autorami w ramach dwudniowego finału konkursu.

Choroszcz2Z uczniami i nauczycielami z Choroszczy o nowych zjawiskach w języku polskim rozmawiał Maciej Czeszewski, redaktor Obserwatorium Językowego UW.

publikacja: 12.11.2017, 22.15, ostatnia aktualizacja: 13.11.2017, 15.52