×
NAJNOWSZE SŁOWNICTWO POLSKIE
PORADNIA JĘZYKOWA UW
Zamknij

Nowi Użytkownicy

Dołącz do Obserwatorium!
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać hasła, komentarze i zdjęcia.
lub
Zarejestruj się tutaj

Obecni Użytkownicy

Zaloguj się na swoje konto
lub
Nie pamiętasz hasła?

Obserwatorium Językowe UW na festiwalu w Szczebrzeszynie

10.08.2017, 10.16
Drukuj

Redaktorzy Obserwatorium Językowego UW, Maciej Czeszewski i Jan Burzyński uczestniczyli od 7 do 9 sierpnia br. w Festiwalu Stolica Języka Polskiego Szczebrzeszyn 2017.

Obserwatorium Językowe UW na festiwalu w Szczebrzeszynie Iwona Pieczykolan

Na zaproszenie organizatora Festiwalu, Fundacji Sztuki Kreatywna Przestrzeń redaktorzy Obserwatorium poprowadzili cykl otwartych warsztatów pt. Nowe wyrazy w natarciu. Również podczas Festiwalu, 8 sierpnia br., na głównej scenie festiwalowej Maciej Czeszewski i Jan Burzyński dyskutowali o najnowszej polszczyźnie z Bartkiem Chacińskim, autorem trzech słowników o najmłodszej polszczyźnie (Wypasiony…, Wyczesany… i Totalny słownik najmłodszej polszczyzny) i przewodnika encykopedycznego Wyż nisz.

Cykl warsztatów i panel dyskusyjny z Bartkiem Chacieńskim pt. Słowa najnowsze były okazją do spotkania z użytkownikami polszczyzny z różnych regionów Polski. Redaktorzy Obserwatorium podczas Festiwalu odpowiedzieli na dziesiątki pytań szczegółowych dotyczących nowych zjawisk językowych w różnych odmianach środowiskowych polszczyzny, a także tendencji rozwojowych w języku ogólnym.


Redakcja Obserwatorium Językowego UW

publikacja: 10.08.2017, 10.16, ostatnia aktualizacja: 30.10.2017, 23.43


facebook