Leksykografia 2.0
23 maja 2015 r. podczas interdyscyplinarnej konferencji badań nad językiem pn. „Język w powiększeniu – jak i po co badać język” zorganizowanej na Uniwersytecie Warszawskim Agnieszka Kostrowiecka, współredaktorka Obserwatorium Językowego UW, wygłosiła referat przygotowany wspólnie z Janem Burzyńskim pt. Leksykografia 2.0.
Pełen tytuł wygłoszonego referatu brzmiał: Leksykografia 2.0. Szanse i problemy leksykografii wspomaganej przez przeciętnych użytkowników języka za pomocą środków komunikacji elektronicznej na przykładzie Obserwatorium Językowego UW. Agnieszka Kostrowiecka i Jan Burzyński m.in. wyjaśnili w swoim referacie, iż „leksykografia 2.0 jest dla tradycyjnej leksykografii tym, czym dla tradycyjnej sieci jest Web 2.0; szczególnie ważne jest niwelowanie dystansu między twórcami a odbiorcami oraz łączenie tych ról”. Abstrakt wystąpienia można przeczytać na stronie konferencji w księdze abstraktów.
Wykład inauguracyjny na konferencji wygłosił Prof. Mirosław Bańko, redaktor naukowy Obserwatorium Językowego UW, tytuł wykładu był tożsamy z tytułem konferencji: Język w powiększeniu – jak i po co badać język? Prof. Bańko już na samym wstępnie wyjaśnił jednak, że najpierw powinniśmy zacząć od pytania po co, potem pytać jak?
publikacja: 26.05.2015, 08.00, ostatnia aktualizacja: 18.07.2016, 23.53