Już jest! Kalendarz językowy Obserwatorium Językowego UW!

12.12.2018, 12.00

Zobaczcie unikatową publikację o współczesnej i dawnej polszczyźnie na cały rok 2019!

Już jest! Kalendarz językowy Obserwatorium Językowego UW! Q Studio

OGARNIJ JĘZYK POLSKI. Kalendarz językowy 2019 to propozycja wydawnicza redakcji Obserwatorium Językowego Uniwersytetu Warszawskiego i Wydawnictwa EUROGRAF na rok kalendarzowy 2019.

Autorem koncepcji kalendarza językowego jest Maciej Czeszewski, twórca i redaktor prowadzący Obserwatorium Językowego UW, który do współpracy zaprosił dr hab. Katarzynę Kłosińską (z Wydziału Polonistyki UW), obecnie redaktor naukową Obserwatorium Językowego UW (a także redaktor naukową i prowadzącą internetowej poradni językowej PWN), italianistkę i jednocześnie polonistkę, dr Katarzynę Foremniak (z Wydziału Neofilologii) oraz Rafała Tonderę (z Wydziału Lingwistyki Stosowanej).

Kalendarz językowy OGARNIJ JĘZYK POLSKI zawiera kilkaset krótkich artykułów poruszających różne zagadnienia związane ze współczesną i dawną polszczyzną, m.in.: zagadnienia dotyczące neologizmów, znaczenia słów, ich pochodzenia, związków frazeologicznych, wyrazów często mylonych, interpunkcji, środków stylistycznych, leksykografii, nowych sposobów komunikacji. Użytkownik znajdzie też w kalendarzu kilkadziesiąt krótkich zabaw i zadań do samodzielnego rozwiązania.

Publikacja liczy 656 stron i ma formę ekskluzywnego zdzieraka o powiększonym formacie na biurko lub wariantywnie – do powieszenia na ścianie.

Wybrane strony z kalendarza OGARNIJ JĘZYK POLSKI prezentujemy poniżej.

strona strona2
 strona3  strona4
 truskawkować  kleszczołąpka
 sierpień  sierpien 2

Wydawcą kalendarza jest Wydawnictwo EUROGRAF, współtwórcą koncepcji wydawniczej, Marzena Baranowska, a wyłącznym dystrybutorem sieć EMPIK.

Kalendarz językowy OGARNIJ JĘZYK POLSKI został objęty patronatem merytorycznym i honorowym Rady Języka Polskiego przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk.

rjplogo

Wyłącznym mecenatem kalendarza językowego OGARNIJ JĘZYK POLSKI jest Fundacja Uniwersytetu Warszawskiego.

fuw

Już jutro rozpoczynamy cykl konkursów o neologizacji we współczesnej polszczyźnie. Fundatorem nagród jest Wydawnictwo EUROGRAF, wydawca kalendarza językowego OGARNIJ JĘZYK POLSKI.

Możecie wygrać jeden z kalendarzy!

Zaglądajcie na naszą stronę oraz fanpejdż Obserwatorium Nowe Wyrazy!

publikacja: 12.12.2018, 12.00, ostatnia aktualizacja: 20.07.2020, 21.38