×
NAJNOWSZE SŁOWNICTWO POLSKIE
PORADNIA JĘZYKOWA UW
Zamknij

Nowi Użytkownicy

Dołącz do Obserwatorium!
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać hasła, komentarze i zdjęcia.
lub
Zarejestruj się tutaj

Obecni Użytkownicy

Zaloguj się na swoje konto
lub
Nie pamiętasz hasła?
HASŁO

sneakers

Drukuj
WARIANTY

snikers

WYMOWA

snikers

DEFINICJA

1. «damskie buty o charakterze sportowym, na miękkiej podeszwie, z ukrytą koturną, wysoko wiązane za kostkę, przeznaczone do codziennego użytku»

2. «męskie buty o charakterze sportowym (np. New Balance), na miękkiej podeszwie, często za kostkę, przeznaczone do codziennego użytku»

INFORMACJA GRAMATYCZNA

rzecz. m żywotny, lp D. sneakersa, Ms. sneakersie, zwykle w lm M. sneakersy

PRZYKŁADY UŻYCIA

w zn. 1.: Aktorka postawiła na niezobowiązujący casualowy look. Całość prezentowała się nonszalancko, ale ze smakiem. Oczywiście do boyfriendów obowiązkowe sneakaresy na niskiej koturnie (jastrzabpost.pl).Niestety, w Polsce z dostępnością fajnych modeli jest bardzo ciężko. W sklepach pojawiają się rzadko, a brakuje miejsc wyspecjalizowanych w sneakersach i modzie sneakersowej (papilot.pl).w zn. 2.Podbijają serca całego świata mody, idealnie nadają się do sportowych i eleganckich stylizacji, a dodatkowo są zawsze wygodne. Sneakersy, bo o nich oczywiście mowa, zyskują fanów w ekspresowym tempie. Dziś wybraliśmy dla Was 15 najlepszych propozycji z męskich kolekcji projektantów oraz sieciówek (lamode.info).Nezależnie od pory roku zawsze noszę sneakersy. Dawno temu byłem zakochany tylko i wyłącznie w butach Nike. Aczkolwiek teraz moja fascynacja przeniosła się na buty firmy Adiadas. Mój ostatni zakup to: ZX 750 – wyglądają świetnie i jak zawsze są niesamowicie wygodne. Chyba nigdy nie zmienię sneakersów na inne buty
(blog.filipdawid.pl).Sneakersy to ulubione obuwie celebrytów i hollywoodzkich gwiazd, ponieważ dodają ubraniom nonszalanckiego, łobuzerskiego sznytu, a jednocześnie odzwierciedlają luźny stosunek właściciela do otaczającego go świata (eobuwie.com.pl).

WIZUALIZACJE Zobacz w grafice Google
ODSYŁACZE
DATA Rejestracja hasła: 23.07.2015, 17.49, ostatnia aktualizacja hasła: 29.07.2016, 14.50
AUTOR Kacper Nosarzewski
REDAKTOR Maciej Czeszewski
facebook