HASŁO

położyć laskę

DEFINICJA

Niektórzy ludzie bardzo potocznie mówią, że ktoś położył na coś laskę, jeśli przestał się tym zajmować, przestało być to dla niego ważne, zrezygnował z tego.

INFORMACJA GRAMATYCZNA

Wydaje się, że składnia położyć na czymś laskę jest równie akceptowalna. Jednak w momencie rejestracji hasła redaktorzy znaleźli wyłącznie poświadczenia schematu położyć na coś laskę [grudzień 2020 r.].

PRZYKŁADY UŻYCIA

Spółka bezbronna. Mafia i hejterzy babrzący się w szambie... Ale winię też LC, że położył laskę na spółkę i że mimo osiąganych zysków, poniewierana jest jak bankrut.. (Źródło).

Już Pan Osuch położył laskę , w klubie nie ma kasy na nic,rodzice grup młodzieżowych płacą po meczach sędziemu i pielęgniarce a co miesiąc dają 90 zł do klubu..chora sytuacja.. (Źródło).

Sbek-u żyto Gollob zawsze walczył jak był młody a Patryk Dudek dobre występy zalicza jedynie w GP, na ligę położył laskę... Gollob był efektywny i zarazem efektowny jak dzisiaj tylko Bartek Zmarzlik potrafi jedynie tak jeździć. Patryk tylko efektywnie w GP i ostatnio w IMP. A liga? Proszę spojrzeć na statystyki. (Źródło).

Szkoda że polsat-sport położył laskę na transmisje z NFL. Bo moda zaczęła rosnąć.
A takto pozostanie totalnie niszowy. (Źródło).

Ale nie przejmujcie sie: w TV jest jeszcze gorzej. TVN juz dawno temu polozyl laske na wyjasnianie swiata i postawil na dzieci wypadajace przez okno w Zgierzu czy Parzeczewie (robimy zblizenia na kraweznik z plama krwi, hej!). Sp. Grzegorz Miecugow mowil, ze problemem jest widz. Problemem jest rachunek ekonomiczny w mediach: dobre dziennikarstwo, ktore stara sie cokolwiek wyjasnic, jest po prostu za drogie. (Źródło).

WIZUALIZACJE Zobacz w grafice Google
DATA Rejestracja hasła: 13.12.2020, 09.51, ostatnia aktualizacja hasła: 13.12.2020, 10.00
AUTOR Jarosław Łachnik
REDAKTOR Jarosław Łachnik