×
NAJNOWSZE SŁOWNICTWO POLSKIE
PORADNIA JĘZYKOWA UW
Zamknij

Nowi Użytkownicy

Dołącz do Obserwatorium!
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać hasła, komentarze i zdjęcia.
lub
Zarejestruj się tutaj

Obecni Użytkownicy

Zaloguj się na swoje konto
lub
Nie pamiętasz hasła?

Leksykografia 2.0

26.05.2015, 08.00
Drukuj

23 maja 2015 r. podczas interdyscyplinarnej konferencji badań nad językiem pn. „Język w powiększeniu – jak i po co badać język” zorganizowanej na Uniwersytecie Warszawskim Agnieszka Kostrowiecka, współredaktorka Obserwatorium Językowego UW, wygłosiła referat przygotowany wspólnie z Janem Burzyńskim pt. Leksykografia 2.0.

Leksykografia 2.0 Maciej Czeszewski

Pełen tytuł wygłoszonego referatu brzmiał: Leksykografia 2.0. Szanse i problemy leksykografii wspomaganej przez przeciętnych użytkowników języka za pomocą środków komunikacji elektronicznej na przykładzie Obserwatorium Językowego UW. Agnieszka Kostrowiecka i Jan Burzyński m.in. wyjaśnili w swoim referacie, iż „leksykografia 2.0 jest dla tradycyjnej leksykografii tym, czym dla tradycyjnej sieci jest Web 2.0; szczególnie ważne jest niwelowanie dystansu między twórcami a odbiorcami oraz łączenie tych ról”. Abstrakt wystąpienia można przeczytać na stronie konferencji w księdze abstraktów.

 

Wykład inauguracyjny na konferencji wygłosił Prof. Mirosław Bańko, redaktor naukowy Obserwatorium Językowego UW, tytuł wykładu był tożsamy z tytułem konferencji: Język w powiększeniu – jak i po co badać język? Prof. Bańko już na samym wstępnie wyjaśnił jednak, że najpierw powinniśmy zacząć od pytania po co, potem pytać jak?


Maciej Czeszewski

publikacja: 26.05.2015, 08.00, ostatnia aktualizacja: 18.07.2016, 23.53


facebook