NAJNOWSZE SŁOWNICTWO POLSKIE

Nowi Użytkownicy

Dołącz do Obserwatorium!
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać hasła, komentarze i zdjęcia.
Zarejestruj się tutaj

Obecni Użytkownicy

Zaloguj się na swoje konto
Nie pamiętasz hasła?

Lista wydarzeń

100 haseł Jerzego Buczka

30.10.2015, 21.11

Mamy wyjątkową przyjemność i zaszczyt poinformować, że opublikowaliśmy już na stronie Obserwatorium Językowego UW ponad 100 haseł autorstwa Jerzego Buczka, Użytkownika serwisu.

Odpowiedź redakcji Obserwatorium Językowego UW na uwagi profesor Teresy Smółkowej

10.10.2015, 20.00

W numerze 7 „Poradnika Językowego” ukazała się odpowiedź redakcji Obserwatorium Językowego UW na uwagi profesor Teresy Smółkowej zamieszczone w numerze 3 „Poradnika Językowego”.

Słownik języka nowego. Cz. 4. SELFIES

04.10.2015, 13.37

Ukazał się kolejny numer magazynu akademickiego „Uniwersytet Warszawski” (nr 4/2015), a w nim czwarty odcinek z cyklu „Słownik języka nowego". Maciej Czeszewski, współautor Obserwatorium Językowego UW, w artykule pt. SELFIES przedstawia całe spektrum fotografii z rąsi.

Słownik języka nowego. Cz. 3. MODA

20.06.2015, 23.41

W magazynie społeczności akademickiej „Uniwersytet Warszawski” (nr 3/2015) ukazał się trzeci artykuł z cyklu „Słownik języka nowego". W artykule o MODZIE Maciej Czeszewski, redaktor Obserwatorium Językowego UW, omawia neologizmy związane ze światem mody.

Pierwsza recenzja naukowa Obserwatorium Językowego UW

04.06.2015, 08.00

Obserwatorium Językowe UW doczekało się recenzji naukowej - napisała ją profesor Teresa Smółkowa z Instytutu Języka Polskiego PAN i opublikowała w „Poradniku Językowym” 2015, numer 3.

Leksykografia 2.0

26.05.2015, 08.00

23 maja 2015 r. podczas interdyscyplinarnej konferencji badań nad językiem pn. „Język w powiększeniu – jak i po co badać język” zorganizowanej na Uniwersytecie Warszawskim Agnieszka Kostrowiecka, współredaktorka Obserwatorium Językowego UW, wygłosiła referat przygotowany wspólnie z Janem Burzyńskim pt. Leksykografia 2.0.

Słownik języka nowego. Cz. 2. KULINARIA

28.04.2015, 08.00

W magazynie społeczności akademickiej „Uniwersytet Warszawski” (nr 2/2015) ukazał się drugi artykuł z cyklu „Słownik języka nowego". W artykule o KULINARIACH Jan Burzyński, redaktor Obserwatorium Językowego UW, omawia neologizmy związane z jedzeniem, podstawową aktywnością człowieka.

Otwarcie kanału Obserwatorium Językowego UW w serwisie Soundcloud

11.03.2015, 00.19

Uruchomiony został kanał Obserwatorium Językowego UW w serwisie Soundcloud. W każdą środę tygodnia będziemy publikować w nim kolejne odcinki cyklu "Nowe wyrazy", który emitowany jest w Radiu Kampus.

Jan Burzyński i Maciej Czeszewski w audycji „Nawiedzeni” Czwórki Polskiego Radia

20.02.2015, 12.37

Jan Burzyński i Maciej Czeszewski rozmawiali z Karolem Pawłowickim o najnowszych słowach w audycji "Nawiedzeni" Patryka Kuniszewicza w Czwórce Polskiego Radia.

Słownik języka nowego. Cz. 1. PRACA

03.02.2015, 16.18

W magazynie społeczności akademickiej „Uniwersytet Warszawski” (nr 1/2015) ukazał się pierwszy artykuł z cyklu „Słownik języka nowego". W artykule tym Jan Burzyński, redaktor Obserwatorium Językowego UW, omawia pokrótce neologizmy z pola wyrazowo-znaczeniowego PRACA.