Interpretacje

O mnie
Lalka to najbardziej znana powieść nowelisty Bolesława Prusa, a zarazem jeden z utworów (obok Kamizelki, Katarynki czy Z legend dawnego Egiptu) znajdujący się w spisie lektur dla liceów i techników. Samo hasło Lalka - streszczenie jest niezwykle chętnie wyszukiwane przez uczniów szkół ponadgimnazjalnych z prostego powodu - powieść Prusa jest długa i zawiera blisko 700 stron opowieści o losach Wokulskiego, Łęckiej i Rzeckiego. Czy jednak warto rezygnować z zapoznawania się z tym niebywałym dziełem polskiej literatury? Oczywiście, że nie! Historia niespełnionej miłości kupca przedarła się do polskiej popkultury i przewija się na dziesiątkach memów czy internetowych historyjek, bohater Prusa żywy jest dalej nawet ponad kilkaset lat po śmierci autora!

Słownik (0)
Hasłownik (0)