NAJNOWSZE SŁOWNICTWO POLSKIE
PORADNIA JĘZYKOWA UW
Zamknij

Nowi Użytkownicy

Dołącz do Obserwatorium!
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać hasła, komentarze i zdjęcia.
lub
Zarejestruj się tutaj

Obecni Użytkownicy

Zaloguj się na swoje konto
lub
Nie pamiętasz hasła?
HASŁO

homofobus

Drukuj
DEFINICJA

Niektórzy ludzie, zwłaszcza ze środowisk lewicowych, mianem homofobusa określają z dezaprobatą furgonetkę, której naczepy są okryte banerami przedstawiającymi niekorzystny wizerunek osób LGBT i treści świadczące o wrogim stosunku do nich, w szczególności sugerujące związek homoseksualizmu z pedofilią. Homofobus na ogół jest wyposażony w megafon, z którego odtwarza się komunikaty podobnej treści.

INFORMACJA GRAMATYCZNA

D. lp. homofobusa [w momencie publikacji hasła redaktorzy znaleźli tylko takie poświadczenia D. lp. tego rzeczownika, 1.12.2020 r.]

PRZYKŁADY UŻYCIA

Doniesienie o podejrzeniu przestępstwa zniesławienia osób LGBT treściami głoszonymi za pomocą homofobusa fundacji PRO – Prawo do Życia złożyło stowarzyszenie Tolerado. Jeżdżące po całej Polsce wozy oklejone są zniesławiającymi „informacjami” na temat osób nieheteronormatywnych, np. że chcą uczyć dzieci masturbacji, że „pederaści” krócej żyją, częściej chorują i uzależniają się, częściej są pedofilami. (Źródło).Kara grzywny albo ograniczenia wolności grozi kierowcy, który jeździł po ulicach Gdańska tzw. homofobusem. Na furgonetce, którą kierować miał mężczyzna, powieszone były banery zawierające m.in. stwierdzenia, że osoby nieheteroseksualne dużo częściej dopuszczają się pedofilii, a dzieci w rodzinach osób homoseksualnych bardzo często padają ofiarami molestowania. (Źródło).[..] homofobusy dostosowano do „wytycznych” z października 2019. Co prawda zniknęli z nich mężczyźni pokazujący pośladki i hasła o pederastach, ale dalej jeździły po polskich miastach obklejone hasłami o edukacji seksualnej, które w zniesławiający sposób sklejają homoseksualizm z pedofilią. (Źródło).

WIZUALIZACJE Zobacz w grafice Google
DATA Rejestracja hasła: 27.09.2020, 16.47, ostatnia aktualizacja hasła: 01.12.2020, 12.48
AUTOR Autor nie życzy sobie podawania imienia ani nazwiska
REDAKTOR Kaja Kiełpińska
facebook