NAJNOWSZE SŁOWNICTWO POLSKIE
PORADNIA JĘZYKOWA UW

Nowi Użytkownicy

Dołącz do Obserwatorium!
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać hasła, komentarze i zdjęcia.
Zarejestruj się tutaj

Obecni Użytkownicy

Zaloguj się na swoje konto
Nie pamiętasz hasła?
HASŁO

koronasceptyk

DEFINICJA

Koronascepytk to osoba negująca istnienie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. Nazywa się ją także antycovidowcem.

PRZYKŁADY UŻYCIA

Są też tacy, którzy nie wierzą w wirusa wcale, za to są przekonani o szkodliwym działaniu sieci 5G. I choć swoich teorii nie potrafią udowodnić, koronasceptycy aktywnie sprzeciwiają się epidemicznym zarządzeniom rządu. (Źródło).

Koronasceptykiem był także Donald Trump. Gdyby nie zlekceważył tego zjawiska, jego poparcie wśród wyborców nie spadło by aż tak bardzo. A przecież utrata zaufania na pewno nie była jego celem. (Źródło).

W szpitalu wojewódzkim im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu jest obecnie leczonych dwóch koronasceptyków. [...] Jedna osoba jest na granicy śmierci, a druga może nie umrze – mówi lekarz [...]. Już wierzą w koronawirusa  – dodaje. (Źródło).

„Zdejmujemy kagańce, dzieci”. Koronasceptyk namawiał w szkole do zdjęcia maseczek.  (Źródło).

Przychodzi koronasceptyk do lekarza... Czyli Michał Domaszewski o tym, jak rozmawiać z osobami, które nie wierzą w pandemię.
(Źródło).

WIZUALIZACJE Zobacz w grafice Google
DATA Rejestracja hasła: 19.09.2020, 22.45, ostatnia aktualizacja hasła: 10.10.2020, 21.44
AUTOR Autor nie życzy sobie podawania imienia ani nazwiska