Warsztaty o nowych wyrazach w gimnazjum w Dobrzyniewie Dużym

24.10.2017, 19.53

Na zaproszenie Fundacji PRO.PL Maciej Czeszewski z Obserwatorium Językowego UW poprowadził warsztaty poświęcone nowemu słownictwu polskiemu dla uczniów i nauczycieli gimnazjalnych z Podlasia.

Warsztaty o nowych wyrazach w gimnazjum w Dobrzyniewie Dużym Ewelina Dobosz

Warsztaty, które odbyły się 23 października 2017 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dobrzyniewie Dużym, były cześcią dwudniowego finału konkursu „P jak polski” organizowanego przez Fundację PRO.PL w ramach program „Ojczysty – dodaj do ulubionych”. Konkurs adresowany był do społeczności lokalnych na Podlasiu.

I miejsce w konkursie zdobyły Gabriela Opońska i Julia Bruszewska z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobrzyniewie Dużym. Ich zwycięska praca, kilkuminutowy film, traktowała o współczesnym słownictwie młodzieżowym.

W warsztatach o neologizmach prowadzonych przez redaktora Obserwatorium Językowego UW wzięło udział prawie 200 uczniów klas gimnazjalnych oraz nauczycieli z miejscowej szkoły, a także władze gminne.

publikacja: 24.10.2017, 19.53, ostatnia aktualizacja: 12.11.2017, 22.48